czwartek, 8 czerwca, 2023

Wycieczka rowerowa

Zobacz też

Muzyczne niespodzianki z Chórem i Orkiestrą ZPSM w Jarosławiu

"Muzyczne niespodzianki” - Chór i Orkiestra Państwowych Szkół Muzycznych II st. w Jarosławiu, pod kierownictwem Martyny Lasoty. Koncert, który jest częścią Muzycznych Debiutów, odbędzie się 3 czerwca 2023 roku, o godzinie 18.00 w Sali koncertowej ZPSM w Jarosławiu.

Jak już wybraliśmy kierunek, bardziej wymagający to skręcamy w ul.Węgierską, po chwili w prawo i dobrą drogą za mostem w prawo ostro pod górę po prawej stronie na łuku drogi w lewo ukazuje się maleńki cmentarzyk na którym stoi stara murowana cerkiew z dobrym widokiem na stronę zachodnią. Ciekawe miejsce dla plastyków, czasem zdarza się, że jest otwarta, żal coś ściska że tak chyli się ku upadkowi. Stare ikony z szesnastego wieku zostały przeniesione do nowego kościoła, tam można je podziwiać. Społeczność miejscowa chciała ją wyremontować, ale jak się okazało musi to zrobić firma specjalizująca się w tej branży. Oczywiście na to brak funduszy i na tym koniec.

Zobacz też wcześniejszy wpis – Cerkiew w Tyniowicach

Po nacieszeniu oczu widokiem, dalej drogą wśród pasiek i winnic dojeżdżamy do strumienia o krystalicznej wodzie, tu możemy odpocząć, przygotować na miejscu biwakowym Chatki winiarza mały posiłek, na palenisku udostępnionym przez gospodarzy, mały prysznic z pompy studziennej lub zatrzymać się do dnia następnego. Pospacerować po okolicy, focić zachody słońca, malować zarysy okolicy. Tu od tego miejsca zaczynają się schody dla cyklistów.

Następny wpis – Wycieczka rowerowa cz. 2

najnowsze

LXV sesja Rady Powiatu Jarosławskiego

Porządek obrad LXIII sesji Rady Powiatu Jarosławskiego, która odbyła się 29 maja 2023 roku, objął m.in uchwały zmieniające uchwałę budżetową na rok 2023.
SeoHost.pl