środa, 29 listopada, 2023

Wycieczka rowerowa

Zobacz też

Mikołajki w Podziemiach

 Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej zaprasza na Mikołajki w Podziemiach Jarosławskich – w dniach 05–09.12.2023

Jak już wybraliśmy kierunek, bardziej wymagający to skręcamy w ul.Węgierską, po chwili w prawo i dobrą drogą za mostem w prawo ostro pod górę po prawej stronie na łuku drogi w lewo ukazuje się maleńki cmentarzyk na którym stoi stara murowana cerkiew z dobrym widokiem na stronę zachodnią. Ciekawe miejsce dla plastyków, czasem zdarza się, że jest otwarta, żal coś ściska że tak chyli się ku upadkowi. Stare ikony z szesnastego wieku zostały przeniesione do nowego kościoła, tam można je podziwiać. Społeczność miejscowa chciała ją wyremontować, ale jak się okazało musi to zrobić firma specjalizująca się w tej branży. Oczywiście na to brak funduszy i na tym koniec.

Zobacz też wcześniejszy wpis – Cerkiew w Tyniowicach

Po nacieszeniu oczu widokiem, dalej drogą wśród pasiek i winnic dojeżdżamy do strumienia o krystalicznej wodzie, tu możemy odpocząć, przygotować na miejscu biwakowym Chatki winiarza mały posiłek, na palenisku udostępnionym przez gospodarzy, mały prysznic z pompy studziennej lub zatrzymać się do dnia następnego. Pospacerować po okolicy, focić zachody słońca, malować zarysy okolicy. Tu od tego miejsca zaczynają się schody dla cyklistów.

Następny wpis – Wycieczka rowerowa cz. 2

najnowsze

LXXI sesja Rady Powiatu Jarosławskiego

Porządek obrad LXXI sesji Rady Powiatu Jarosławskiego: 1. Otwarcie sesji. 2. Stwierdzenie prawomocności obrad. 3. Przedstawienie porządku obrad. 4. Informacja...
SeoHost.pl