środa, 28 lutego, 2024
Strona głównamainBlogiWycieczka rowerowa cz. 2

Wycieczka rowerowa cz. 2

Opublikowane

Wybieramy dwie trasy jedną na Helusz przez Skopów do Babicy i w prawo do Nienadowej lub ścieżką wytyczoną przez ciągniki jedziemy wzdłuż winnicy w stronę zachodnią przy potoku o krystalicznej wodzie, krajem pięknego bukowego lasu.

Tu możemy spotkać miłe dziewczyny pracujące przy uprawie winorośli, zajmujące się też turystyką pieszo-rowerową, zamieniamy parę słów, popularne „Szczęść Boże” i w drogę. To trasa trudna dla rowerzystów, przejeżdżamy po terenach zamieszkałych przez dziki, borsuki, jelenie. Wilka widziałem wieczorem w okresie jesiennym dwa razy 2015 i 2017 z odległości około 40 m, niesamowite spotkanie, tropy wilczych łap często można spotkać na wilgotnych ścieżkach. Niektórzy mieli szczęście zobaczyć niedźwiedzicę z młodymi, ale to wiosną, zawsze kierują się na Roztocze. Nad głową krążą drapieżne gatunki ptaków, w lesie wsłuchamy się w muzykę wiatru, posłuchamy ptasiej kapeli, jest odlotowo, można słuchać ciszy. Dojeżdżamy po lewej stronie do wąwozu którym kierujemy się ostro pod górę do leśnej drogi idącej na zachód i w stronę wieży widokowej na Korzeniach, po drodze kapliczka św. Huberta.

Wcześniejszy wpis – Wycieczka rowerowa

Dalej czekają nas niespodzianki.

Następny wpis – Wycieczka rowerowa cz. 3

Jarosław na starych pocztówkachspot_img

Najnowsze na stronie

Szukając wspólnego mianownika….

To był dzień , kiedy nagle zgasły wszystkie reklamy na Times Square i Fifth...

Zanim przyjmiesz małego kotka do domu.

Światowy Dzień Kota obchodzony jest 17 lutego, ale dla miłośników kotów każdy dzień jest świętem. Koty przynoszą korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Przygarnięcie kota to początek długiej przygody i ważne jest, aby zapewnić mu najlepszy start. Przeczytaj jak to zrobić.

Jarosławska Droga Krzyżowa 2024

W piątek 16 lutego odbędzie się w Jarosławiu wspólna dla wszystkich parafii Droga Krzyżowa...

XXXIII Podkarpacki Festiwal Piosenki 

Zaproszenie do udziału w 33. edycji Podkarpackiego Festiwalu Piosenki "Śpiewaj razem z nami"! Organizowane...

Więcej

Szukając wspólnego mianownika….

To był dzień , kiedy nagle zgasły wszystkie reklamy na Times Square i Fifth...

Misja Jacka Kaczmarskiego

W Instytucie Literackim w Paryżu w roku 1983 ukazała się rozmiarowo mała książeczka (dla...

Czosnek – naturalny skarbiec zdrowia

Włączając czosnek do codziennej diety możemy spodziewać się wielu korzyści zdrowotnych. Poprawa pracy serca, pomoc przy problemach grzybiczych i zapobieganie zatruciom pokarmowym to tylko początek korzystnych właściwości czosnku.