niedziela, 1 października, 2023

Według co trzeciego Polaka święta obchodzone w pandemii będą mniej radosne. Wyniki badania

Zobacz też

Jarmark Benedyktyński 2023

Zaproszenie na XII Jarmark Benedyktyński w Jarosławskim Opactwie - 16-17września (sobota i niedziela)

Aż 79% Polaków zapytanych przez serwis Prezentmarzeń uważa, że tegoroczne święta z powodu pandemii będą zdecydowanie inne niż w pozostałych latach. Będziemy oszczędzać na przygotowaniach do świąt, spędzać je w bardziej kameralnym gronie, a większość upominków nabędziemy w Internecie. Pocieszyć mają nas oryginalne prezenty i spotkanie z najbliższą rodziną przy wigilijnym stole.

Na pytanie – jakie emocje mogą nam towarzyszyć podczas przygotowań do świąt w Covid-19? – co czwarty Polak wskazuje na niepokój obawiając się, że epidemia zmieni grudniową atmosferę Bożego Narodzenia. Dla 22% respondentów głównym uczuciem, towarzyszącym nadchodzącym świętom, będzie podekscytowanie, ponieważ mimo pandemii zbliża się magiczny czas. Według 19% będzie to zdenerwowanie, gdyż będzie trudniej wszystko przygotować, a zdaniem 18% stres, czy ze wszystkim zdążymy. Dla 16% odczuwalną emocją stanie się radość, ponieważ mimo pandemii spędzimy niezwykły czas z rodziną.

Pandemia zmniejszy ilość osób przy świątecznym stole. Według 60% respondentów podczas wspólnej celebracji świąt będą tylko najbliższe osoby. Zdaniem 23% będziemy próbować kontaktować się z resztą rodziny na przykład przez Skype. Tylko 6% zapytanych Polaków jest przekonanych, że będą wszyscy im najbliżsi, bo święta to ważne wydarzenie.

najnowsze

Antypolonusi

"Wojna nie jest nigdy tak daleko, bo wojna jest zawsze tak blisko…."Wojciech Młynarski Kim są,...
SeoHost.pl