piątek, 1 marca, 2024

Według co trzeciego Polaka święta obchodzone w pandemii będą mniej radosne. Wyniki badania

Zobacz też

Jarosławska Droga Krzyżowa 2024

W piątek 16 lutego odbędzie się w Jarosławiu wspólna dla wszystkich parafii Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpocznie się...

Aż 79% Polaków zapytanych przez serwis Prezentmarzeń uważa, że tegoroczne święta z powodu pandemii będą zdecydowanie inne niż w pozostałych latach. Będziemy oszczędzać na przygotowaniach do świąt, spędzać je w bardziej kameralnym gronie, a większość upominków nabędziemy w Internecie. Pocieszyć mają nas oryginalne prezenty i spotkanie z najbliższą rodziną przy wigilijnym stole.

Na pytanie – jakie emocje mogą nam towarzyszyć podczas przygotowań do świąt w Covid-19? – co czwarty Polak wskazuje na niepokój obawiając się, że epidemia zmieni grudniową atmosferę Bożego Narodzenia. Dla 22% respondentów głównym uczuciem, towarzyszącym nadchodzącym świętom, będzie podekscytowanie, ponieważ mimo pandemii zbliża się magiczny czas. Według 19% będzie to zdenerwowanie, gdyż będzie trudniej wszystko przygotować, a zdaniem 18% stres, czy ze wszystkim zdążymy. Dla 16% odczuwalną emocją stanie się radość, ponieważ mimo pandemii spędzimy niezwykły czas z rodziną.

Pandemia zmniejszy ilość osób przy świątecznym stole. Według 60% respondentów podczas wspólnej celebracji świąt będą tylko najbliższe osoby. Zdaniem 23% będziemy próbować kontaktować się z resztą rodziny na przykład przez Skype. Tylko 6% zapytanych Polaków jest przekonanych, że będą wszyscy im najbliżsi, bo święta to ważne wydarzenie.

najnowsze

Szukając wspólnego mianownika….

To był dzień , kiedy nagle zgasły wszystkie reklamy na Times Square i Fifth Avenue, wielkie, gigantyczne rozświetlające ulicę...
SeoHost.pl