poniedziałek, 15 lipca, 2024
SeoHost.pl

Rozpoczęcie remontu ul. Kraszewskiego

Zobacz też

Dni Jarosławia 2024

Dni Jarosławia 2024Rynek 29–30 czerwca 2024 28 CZERWCA – 30 CZERWCA Żarciowozy – VI Zlot FoodtruckówDmuchańce dla dzieci 29 CZERWCA...
Ulica Kraszewskiego przed remontem

Niecałe dwa tygodnie temu burmistrz Waldemar Paluch podpisał z dyrektorem technicznym firmy STRABAG Sp. z o.o. umowę na remont ulicy Kraszewskiego. Już dzisiaj zaczęły się na niej prace. Pierwsze roboty ruszyły na odcinku wzdłuż Ogrodu Jordanowskiego przy Parku Miejskim. Całość prac ma zostać skończona w październiku 2022 roku, a wartość inwestycji to 8,7 mln zł. Miasto otrzymało wsparcie w postaci dotacji z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

❗️?Dzięki realnemu wsparciu i bardzo dobrej współpracy? z Panią Minister #AnnaSchmidtRodziewicz udało się uruchomić tak…

Gepostet von Waldemar Paluch am Montag, 14. September 2020

Całość remontu obejmie prace rozbiórkowe, przebudowę sieci energetycznej, teletechnicznej i wodociągowej, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, gazociągów, oświetlenia ulicznego oraz przede wszystkim konstrukcję nowej nawierzchni jezdni. W ramach umowy powstanie również skrzyżowanie tzw. małe rondo, zatoki postojowe, miejsca postojowe dla samochodów osobowych. Powstanie infrastruktura nie tylko dla pieszych, ale też rowerzystów – chodniki, ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe. Na końcu STRABAG wykonana oznakowanie poziome i pionowe oraz nowe zieleńce.

materiał POD24/ YT

Jednocześnie w mieście trwają prace przy kluczowym dla komunikacji placu Mickiewicza – link.

najnowsze

Trony z bagnetów

Tekst krytykuje niską frekwencję wyborczą w Polsce i porównuje ją z prawie stuprocentową frekwencją w Rosji, sugerując, że rosyjskie wyniki są manipulowane. Opisuje, jak długie lata komunizmu w Rosji nauczyły obywateli akceptować trudne warunki życia, oraz podkreśla, że obecna polityka Putina, w tym jego bliskie związki z cerkwią, służy wzmocnieniu jego władzy. Autor sugeruje, że Rosja Putina, mimo swojej siły, opiera się na propagandzie i kontroli nad społeczeństwem, a pytanie pozostaje, jak długo Putin będzie w stanie utrzymać swoją pozycję.
SeoHost.pl