poniedziałek, 2 października, 2023

Rozpoczęcie remontu ul. Kraszewskiego

Zobacz też

Jarmark Benedyktyński 2023

Zaproszenie na XII Jarmark Benedyktyński w Jarosławskim Opactwie - 16-17września (sobota i niedziela)

Niecałe dwa tygodnie temu burmistrz Waldemar Paluch podpisał z dyrektorem technicznym firmy STRABAG Sp. z o.o. umowę na remont ulicy Kraszewskiego. Już dzisiaj zaczęły się na niej prace. Pierwsze roboty ruszyły na odcinku wzdłuż Ogrodu Jordanowskiego przy Parku Miejskim. Całość prac ma zostać skończona w październiku 2022 roku, a wartość inwestycji to 8,7 mln zł. Miasto otrzymało wsparcie w postaci dotacji z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

❗️?Dzięki realnemu wsparciu i bardzo dobrej współpracy? z Panią Minister #AnnaSchmidtRodziewicz udało się uruchomić tak…

Gepostet von Waldemar Paluch am Montag, 14. September 2020

Całość remontu obejmie prace rozbiórkowe, przebudowę sieci energetycznej, teletechnicznej i wodociągowej, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, gazociągów, oświetlenia ulicznego oraz przede wszystkim konstrukcję nowej nawierzchni jezdni. W ramach umowy powstanie również skrzyżowanie tzw. małe rondo, zatoki postojowe, miejsca postojowe dla samochodów osobowych. Powstanie infrastruktura nie tylko dla pieszych, ale też rowerzystów – chodniki, ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe. Na końcu STRABAG wykonana oznakowanie poziome i pionowe oraz nowe zieleńce.

materiał POD24/ YT

Jednocześnie w mieście trwają prace przy kluczowym dla komunikacji placu Mickiewicza – link.

najnowsze

Antypolonusi

"Wojna nie jest nigdy tak daleko, bo wojna jest zawsze tak blisko…."Wojciech Młynarski Kim są,...
SeoHost.pl