poniedziałek, 15 lipca, 2024
SeoHost.pl

14 września zaczną się prace przy placu Mickiewicza

Zobacz też

Dni Jarosławia 2024

Dni Jarosławia 2024Rynek 29–30 czerwca 2024 28 CZERWCA – 30 CZERWCA Żarciowozy – VI Zlot FoodtruckówDmuchańce dla dzieci 29 CZERWCA...
Roboty drogowe

Na stronie starostwa pojawił się następujący komunikat:

Powiatowy Zarząd Dróg w Jarosławiu informuje, że w związku z rozpoczęciem przebudowy drogi/placu Mickiewicza w Jarosławiu (budowa ronda), od 14 września 2020 r., zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Prosimy, by w najbliższym czasie, zwracać uwagę na oznakowanie w tym rejonie miasta.

Jest to kolejna inwestycja drogowa powiązana z Galerią Stara Ujeżdżalnia. Pierwotnie mowa była o tym, że infrastruktura drogowa zostanie przygotowana przed otwarciem budynku. Następnie mówiono o końcu ubiegłego roku. Ostatecznie obietnice materializują się teraz, niedługo po 1. urodzinach galerii. Prace ze skrzyżowania Sikorskiego, Lisińskiego i Piekarskiej przesuną się na plac Mickiewicza, łączący kluczowe skrzyżowania w mieście. W połączeniu ze wzmożeniem ruchu wynikającym z trwającego roku szkolnego, a także ograniczeniami w rejonie Rynku może to skutkować paraliżem komunikacyjnym w czasie prowadzenia prac.

najnowsze

Trony z bagnetów

Tekst krytykuje niską frekwencję wyborczą w Polsce i porównuje ją z prawie stuprocentową frekwencją w Rosji, sugerując, że rosyjskie wyniki są manipulowane. Opisuje, jak długie lata komunizmu w Rosji nauczyły obywateli akceptować trudne warunki życia, oraz podkreśla, że obecna polityka Putina, w tym jego bliskie związki z cerkwią, służy wzmocnieniu jego władzy. Autor sugeruje, że Rosja Putina, mimo swojej siły, opiera się na propagandzie i kontroli nad społeczeństwem, a pytanie pozostaje, jak długo Putin będzie w stanie utrzymać swoją pozycję.
SeoHost.pl