poniedziałek, 15 lipca, 2024
SeoHost.pl

Letni Koncert Smyczkowy

Zobacz też

Dni Jarosławia 2024

Dni Jarosławia 2024Rynek 29–30 czerwca 2024 28 CZERWCA – 30 CZERWCA Żarciowozy – VI Zlot FoodtruckówDmuchańce dla dzieci 29 CZERWCA...

30 lipca w Pruchniku kwartet smyczkowy „Quiet Voices” koncertem upamiętnił dziesiątą rocznicę śmierci śp. Krystyny Sowińskiej, prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Pruchnickiej. Koncert odbył się w pruchnickim Parku Miejskim, a został poprzedzony Mszą św. w jej intencji oraz złożeniem kwiatów na grobie. W trakcie wydarzenia była dyrektor Centrum Kultury w Pruchniku Halina Wojdyło odczytała tekst pierwszego pruchnickiego dyktanda autorstwa wspominanej Krystyny Sowińskiej.

materiał POD24/YT

ŹródłoPOD24

najnowsze

Trony z bagnetów

Tekst krytykuje niską frekwencję wyborczą w Polsce i porównuje ją z prawie stuprocentową frekwencją w Rosji, sugerując, że rosyjskie wyniki są manipulowane. Opisuje, jak długie lata komunizmu w Rosji nauczyły obywateli akceptować trudne warunki życia, oraz podkreśla, że obecna polityka Putina, w tym jego bliskie związki z cerkwią, służy wzmocnieniu jego władzy. Autor sugeruje, że Rosja Putina, mimo swojej siły, opiera się na propagandzie i kontroli nad społeczeństwem, a pytanie pozostaje, jak długo Putin będzie w stanie utrzymać swoją pozycję.
SeoHost.pl