poniedziałek, 15 lipca, 2024
SeoHost.pl

RM: Honorowe Obywatelstwo Miasta Jarosławia dla Ireny Oryl

Zobacz też

Dni Jarosławia 2024

Dni Jarosławia 2024Rynek 29–30 czerwca 2024 28 CZERWCA – 30 CZERWCA Żarciowozy – VI Zlot FoodtruckówDmuchańce dla dzieci 29 CZERWCA...

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Jarosławia radni jednogłośnie zgodzili się na przyznanie artystce Irenie Oryl Honorowego Obywatelstwa Miasta Jarosławia. Artystka jest już laureatką licznych nagród m.in.: honorowej nagrody „Jarosław” za działania w zakresie kultury, Złotego Krzyża Zasługi, czy nagrody Kuratora Oświaty i Wychowania oraz Honorowa Nagroda Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia im. Księżnej Anny Ostrogskiej – za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury.

Pani Irena Oryl
zdjęcie CKiP Jarosław

Obecnie trwa jej wystawa jubileuszowa, niestety dostępna tylko w wersji online. Materiał na temat wystawy został dzisiaj wyemitowany przez TVP Rzeszów – link.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

najnowsze

Trony z bagnetów

Tekst krytykuje niską frekwencję wyborczą w Polsce i porównuje ją z prawie stuprocentową frekwencją w Rosji, sugerując, że rosyjskie wyniki są manipulowane. Opisuje, jak długie lata komunizmu w Rosji nauczyły obywateli akceptować trudne warunki życia, oraz podkreśla, że obecna polityka Putina, w tym jego bliskie związki z cerkwią, służy wzmocnieniu jego władzy. Autor sugeruje, że Rosja Putina, mimo swojej siły, opiera się na propagandzie i kontroli nad społeczeństwem, a pytanie pozostaje, jak długo Putin będzie w stanie utrzymać swoją pozycję.
SeoHost.pl