środa, 19 czerwca, 2024
SeoHost.pl

Jeszcze w 2020..

Zobacz też

Noc Zwiedzania Rynku – Jarosław 2024

Zapraszamy na wyjątkową Noc Zwiedzania Rynku w Jarosławiu, która odbędzie się 18 maja. To niepowtarzalna okazja, aby odkryć uroki...

W ostatnim dniu 2020 roku przekopywałem stare fotografie i trafiłem na archiwalne foty jarosławskiego boksu, dziś zamieścimy na naszym ulubionym przez jarosławiaków na całym globie jaroslawinfo.pl tylko parę zdjęć dotyczącej tej dyscypliny. Mecze bokserskie w naszym mieście to było wydarzenie, tłumy zasiadały w hali targowej, podziwiając starcia naszych bokserów.

Jako mały chłopiec uczestniczyłem w paru meczach i pamiętam niektóre pojedynki, a najbardziej wystawny obiad po wygranej walce przez mojego tatę, który pięć razy reprezentował barwy JKS-u. Zawsze był to tłusty rosół by zawodnik mógł zregenerować siły po pojedynku .

Dziś już są inne zasady uprawiania tej dyscypliny, szkoda że przeniosła się przed kawiarnie, brutalne kopanie leżącego itd.

Honor przeszkadzał bić leżącego na chodniku, zawsze padało pytanie czy ma już dość, jak nie ,to czekano aż przeciwnik stanie na nogi i bój trwał dalej. Jak się im znudziło to przerywali i wszyscy wraz z kibicami szli z powrotem do stolika na wódkę.

Czy kiedyś w Jarosławiu odrodzi się boks, pewnie tak, ale do tego potrzeba wsparcia naszych urzędników, radnych- bezradnych, są zdolni ludzie do tej dyscypliny, ciężką pracą możemy doczekać się zawodnika z którego będziemy dumni.

Postawmy pierwszy krok tak mówił plakat z 20 stycznia 1946 roku z zabawy z bokserami.

najnowsze

Dobro którego oczekujemy

Dwie Europy, ta zachodnia i środkowo wschodnia, tak sobie podobne i zarazem tak bardzo odmienne cywilizacyjnie mimo chrześcijańskich fundamentów,...
SeoHost.pl