poniedziałek, 2 października, 2023

Jeszcze w 2020..

Zobacz też

Jarmark Benedyktyński 2023

Zaproszenie na XII Jarmark Benedyktyński w Jarosławskim Opactwie - 16-17września (sobota i niedziela)

W ostatnim dniu 2020 roku przekopywałem stare fotografie i trafiłem na archiwalne foty jarosławskiego boksu, dziś zamieścimy na naszym ulubionym przez jarosławiaków na całym globie jaroslawinfo.pl tylko parę zdjęć dotyczącej tej dyscypliny. Mecze bokserskie w naszym mieście to było wydarzenie, tłumy zasiadały w hali targowej, podziwiając starcia naszych bokserów.

Jako mały chłopiec uczestniczyłem w paru meczach i pamiętam niektóre pojedynki, a najbardziej wystawny obiad po wygranej walce przez mojego tatę, który pięć razy reprezentował barwy JKS-u. Zawsze był to tłusty rosół by zawodnik mógł zregenerować siły po pojedynku .

Dziś już są inne zasady uprawiania tej dyscypliny, szkoda że przeniosła się przed kawiarnie, brutalne kopanie leżącego itd.

Honor przeszkadzał bić leżącego na chodniku, zawsze padało pytanie czy ma już dość, jak nie ,to czekano aż przeciwnik stanie na nogi i bój trwał dalej. Jak się im znudziło to przerywali i wszyscy wraz z kibicami szli z powrotem do stolika na wódkę.

Czy kiedyś w Jarosławiu odrodzi się boks, pewnie tak, ale do tego potrzeba wsparcia naszych urzędników, radnych- bezradnych, są zdolni ludzie do tej dyscypliny, ciężką pracą możemy doczekać się zawodnika z którego będziemy dumni.

Postawmy pierwszy krok tak mówił plakat z 20 stycznia 1946 roku z zabawy z bokserami.

najnowsze

Antypolonusi

"Wojna nie jest nigdy tak daleko, bo wojna jest zawsze tak blisko…."Wojciech Młynarski Kim są,...
SeoHost.pl