piątek, 29 września, 2023

Co z II turą wyborów w gminie Jarosław?

Zobacz też

Jarmark Benedyktyński 2023

Zaproszenie na XII Jarmark Benedyktyński w Jarosławskim Opactwie - 16-17września (sobota i niedziela)

Aktualizacja: Dzisiaj pojawiła się też informacja na stronie Gminy Jarosław, że wybory odbędą się planowo, o tym samym pisze Elżbieta Grunt na swoim profilu FB.

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce zaczynają się dyskusje na temat możliwości przesunięcia wyborów prezydenckich. Tymczasem w otaczającej Jarosław gminie wybory mają się odbyć już w tę niedzielę.

W następstwie śmierci wieloletniego Wójta Gminy Jarosław, Romana Kałamarza, doszło do przedterminowych wyborów. Pierwsza tura odbyła się 8 marca, do drugiej tury dostali się Elżbieta Grunt (2439 głosów) i Leszek Szczybyło (1861 głosów). Zgodnie z ostatnią uchwałą Gminnej Komisji Wyborczej w Jarosławiu II tura wyborów ma się odbyć 22 marca, data ta ciągle widnieje też na stronie delegatury Krajowego Biura Wyborczego. Wobec ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego, zamknięcia szkół, apeli o ograniczenie poruszania się przeprowadzenie wyborów wydaje się być ryzykownym przedsięwzięciem. Uprawnionych do głosowania jest 10500 osób. List do PKW (i do wiadomości Premiera RP) na ten temat napisała startująca w wyborach Elżbieta Grunt, będąca zarazem Sekretarzem Gminy.

najnowsze

Antypolonusi

"Wojna nie jest nigdy tak daleko, bo wojna jest zawsze tak blisko…."Wojciech Młynarski Kim są,...
SeoHost.pl