środa, 28 lutego, 2024

Co z II turą wyborów w gminie Jarosław?

Zobacz też

Jarosławska Droga Krzyżowa 2024

W piątek 16 lutego odbędzie się w Jarosławiu wspólna dla wszystkich parafii Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpocznie się...

Aktualizacja: Dzisiaj pojawiła się też informacja na stronie Gminy Jarosław, że wybory odbędą się planowo, o tym samym pisze Elżbieta Grunt na swoim profilu FB.

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce zaczynają się dyskusje na temat możliwości przesunięcia wyborów prezydenckich. Tymczasem w otaczającej Jarosław gminie wybory mają się odbyć już w tę niedzielę.

W następstwie śmierci wieloletniego Wójta Gminy Jarosław, Romana Kałamarza, doszło do przedterminowych wyborów. Pierwsza tura odbyła się 8 marca, do drugiej tury dostali się Elżbieta Grunt (2439 głosów) i Leszek Szczybyło (1861 głosów). Zgodnie z ostatnią uchwałą Gminnej Komisji Wyborczej w Jarosławiu II tura wyborów ma się odbyć 22 marca, data ta ciągle widnieje też na stronie delegatury Krajowego Biura Wyborczego. Wobec ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego, zamknięcia szkół, apeli o ograniczenie poruszania się przeprowadzenie wyborów wydaje się być ryzykownym przedsięwzięciem. Uprawnionych do głosowania jest 10500 osób. List do PKW (i do wiadomości Premiera RP) na ten temat napisała startująca w wyborach Elżbieta Grunt, będąca zarazem Sekretarzem Gminy.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

najnowsze

Szukając wspólnego mianownika….

To był dzień , kiedy nagle zgasły wszystkie reklamy na Times Square i Fifth Avenue, wielkie, gigantyczne rozświetlające ulicę...
SeoHost.pl