niedziela, 21 kwietnia, 2024
SeoHost.pl

Co trzecia Polka kupuje zbyt drogie prezenty. Wyniki badania

Zobacz też

Szlakiem partyzanckim Ojca Jana i Szpaka

Jarosławskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek zaprasza na wycieczkę szlakiem partyzanckim "Ojca Jana" i "Szpaka" w sobotę 06.04.2024. Szczegóły...

55% Polaków uważa że częściej popełniamy gafy przyjmując upominek niż go wręczając (45%). Kiedy otrzymamy nietrafiony prezent należy jednak uśmiechnąć się i podziękować jak sądzi przeszło co trzeci Polak. Aby uniknąć świątecznych wpadek prezentowych należy po prostu zapytać o preferencje prezentowe według 48% osób. Panie kupują prezenty za wcześnie, zbyt drogie i za dużo. Czego jeszcze można dowiedzieć się z przeprowadzonego badania?

Jak wynika z badania „Świąteczne gafy Polaków” przeprowadzonego przez serwis Prezentmarzeń na próbie 985 respondentów kobiety i mężczyźni znacznie różnią się pod względem prezentowych wpadek. Jak pokazują wyniki kobiety kupują prezenty za wcześnie i wówczas obdarowany może znaleźć upominek jeszcze przed świętami, jak uważa przeszło co trzeci Polak. Wręczają też upominki, które są zbyt drogie co wywołuje konsternację (31%) oraz kupują ich zbyt dużą liczbę (27%). Najczęstszym błędem mężczyzn jest kupowanie prezentów na ostatnią chwilę – jak wynika z 39% odpowiedzi. Często są również zbyt bezpośredni i nie ma elementu niespodzianki ponieważ pytają wprost czego ktoś oczekuje (34%). Nielubianą gafą jest również kupowanie zawsze tych samych prezentów jak na przykład perfum, książek lub biżuterii (18%). Respondenci uważają również, że nie powinno się wręczać prezentów z podtekstem (36%), zbyt drogich lub zbyt tanich (29%), zbyt osobistych (18%) i praktycznych (17%).

Najczęstsze gafy jakie popełniamy wręczając prezent, to wtedy kiedy kupiliśmy nieodpowiedni upominek (22%) lub dodaliśmy do niego niewłaściwy komentarz (23%). Kiedy przyjmujemy prezent nietaktem jest okazanie rozczarowania otrzymanym podarunkiem (27%) oraz niepodziękowanie za prezent (28%). Podczas wręczania prezentu warto pamiętać o odklejeniu ceny (41%), o uśmiechu (29%), ładnym opakowaniu (16%) oraz o kartce z życzeniami (14%). Kiedy otrzymamy nietrafiony prezent nie wypada okazywać niezadowolenia (28%) i nie wolno oddawać takiego upominku ((%). Należy uśmiechnąć się i podziękować (37%) oraz docenić starania (26%). Naprawić świąteczna gafę można przeprosinami (64%) jednak trudno ją naprawić od razu i należy też poczekać na kolejne święta (29%).

Aby uniknąć świątecznych wpadek prezentowych należy zapytać o preferencje upominkowe (48%) lub podarować upominek w formie przeżycia, gdy znamy zainteresowania osoby, którą obdarowujemy (22%). Można również podarować voucher do samodzielnej realizacji (14%) lub po prostu podarować pieniądze, jak uważa 16% ankietowanych.

Jak wynika z badania serwisu Prezentmarzeń idealny upominek, który nas może ustrzec przed wpadką to dostosowany do zainteresowań obdarowanej osoby (41%) lub zaplanowany i uzgodniony z odbiorcą (24%). Mile widziane są również prezenty sentymentalne i związane z emocjami (29%). Według respondentek najbardziej trafionym prezentem dla Pań byłby masaż (32%) lub wizyta w SPA (32%). Mile widziana jest również sesja zdjęciowa (15%), romantyczna kolacja (9%) lub lekcja tańca (6%). Panowie jednak wolą prezenty z większą dawka emocji jak na przykład jazda off road lub wyścigowym/luksusowym samochodem (37%), skok ze spadochronem lub na bungee (23%) czy nurkowanie (20%). Na liście pojawił się również kurs barmański (11%) czy escape room lub paintball (9%).

Aby nie popełnić gafy na upominek powinniśmy przeznaczyć kwotę od 100 – 200 złotych jak uważa 45% ankietowanych lub 300 – 500 zł, 27% odpowiedzi. Również prezent do 100 zł nie będzie wpadką jak odpowiedziało 23% respondentów.

*Badanie „Świąteczne gafy Polaków” zostało zrealizowane przez serwis Prezentmarzeń na próbie 985 respondentów w formie ankiety online w listopadzie 2020 roku.

najnowsze

Zbrodnia i kara

Zbrodnia i kara w międzynarodowej polityce od czasu do czasu znajduje swoje miejsce, posiada też swoje uzasadnienia. Nie wiem,...
SeoHost.pl