piątek, 14 czerwca, 2024
SeoHost.pl

Jarosławscy policjanci skorzystali z nowych uprawnień

Zobacz też

Noc Zwiedzania Rynku – Jarosław 2024

Zapraszamy na wyjątkową Noc Zwiedzania Rynku w Jarosławiu, która odbędzie się 18 maja. To niepowtarzalna okazja, aby odkryć uroki...

Niedawno jarosławscy funkcjonariusze interweniowali w jednym z domów na terenie gminy Jarosław. Policjanci ustalili, że 25-letni syn swoim zachowaniem stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia rodziców. Mężczyzna został zatrzymany, a mundurowi poddali go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wykazało ono, że mężczyzna miał ponad 2 promile.

Policjanci dokonali rozpoznania sytuacji rodziny, które uzasadniło wydanie mężczyźnie nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni. 25-latek został poinformowany o miejscach, w których może uzyskać tymczasowe schronienie, mógł zabrać z mieszkania jedynie przedmioty osobistego użytku i niezbędne do wykonywania pracy.

Mimo decyzji policjantów 25-latek dwukrotnie przyszedł do rodzinnego domu, naruszając tym samym zakaz. Policjanci podejmowali wobec niego interwencje, w obu przypadkach mężczyzna był pijany. 25-latek trafił do aresztu, a sąd ukarał go grzywną w postępowaniu przyspieszonym.

Zgodnie z Ustawą antyprzemocową, która zaczęła obowiązywać 30 listopada, sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie oraz otrzymuje zakaz zbliżania się do niego. Uprawnienia do wydania nakazu zostały przyznane Policji oraz Żandarmerii Wojskowej. Nakaz będzie obowiązywał przez 14 dni, jednak na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres.

Działania policji w związku z epidemią.

ŹródłoKPP Jarosław

najnowsze

Pożyjemy zobaczymy…

Nawet w zniewolonym przez politykę oraz służby specjalne człowieku pozostaje nosicielem myśli wolnej. Jak widać to w narodzie rosyjskim,...
SeoHost.pl