czwartek, 28 września, 2023

XXVII sesja Rady Powiatu

Zobacz też

Jarmark Benedyktyński 2023

Zaproszenie na XII Jarmark Benedyktyński w Jarosławskim Opactwie - 16-17września (sobota i niedziela)

W trakcie sesji, odbywającej się zdalnie 29 października, dominowały kwestie związane z sytuacją epidemiologiczną w powiecie jarosławskim oraz uchwały budżetowe. Wśród nich sprawy dotyczące inwestycji drogowych oraz edukacji i spraw społecznych.

Przed sesją miała miejsce miła uroczystość wręczenia wyróżnienie w konkursie „Powiat Jarosławski w hołdzie św. Janowi Pawłowi II”. Trafiło ono w ręce Przemysława Tarapackiego, autora filmu inspirowanego dramatem Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera”.

Starosta Stanisław Kłopot informował o sytuacji epidemiologicznej, m.in. o zwiększaniu ilości łóżek w jarosławskim szpitalu dla osób zakażonych SARS-CoV-2, zgodnie z decyzją wojewody podkarpackiego z 21 października. W kwestii domów pomocy społecznej, według starosty poza DPS w Sośnicy, na dzień dzisiejszy w pozostałych nie stwierdzono przypadków zakażeń. Pojawiają się za to problemy z ilością personelu, jednak na razie opieka jest zapewniona. W razie krytycznej sytuacji może pojawić się konieczność zwrócenia się o pomoc do wolontariuszy.

Radni zapoznali się również z informacją o stanie realizacji zadań oświatowych w powiecie jarosławskim za rok szkolny 2019/2020. Zawierała ona informacje statystyczne o szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez samorząd powiatu jarosławskiego, jak również o sukcesach osiągniętych przez uczniów w ubiegłym roku.

najnowsze

Antypolonusi

"Wojna nie jest nigdy tak daleko, bo wojna jest zawsze tak blisko…."Wojciech Młynarski Kim są,...
SeoHost.pl