wtorek, 16 lipca, 2024
SeoHost.pl

XXVII sesja Rady Powiatu

Zobacz też

Dni Jarosławia 2024

Dni Jarosławia 2024Rynek 29–30 czerwca 2024 28 CZERWCA – 30 CZERWCA Żarciowozy – VI Zlot FoodtruckówDmuchańce dla dzieci 29 CZERWCA...

W trakcie sesji, odbywającej się zdalnie 29 października, dominowały kwestie związane z sytuacją epidemiologiczną w powiecie jarosławskim oraz uchwały budżetowe. Wśród nich sprawy dotyczące inwestycji drogowych oraz edukacji i spraw społecznych.

Przed sesją miała miejsce miła uroczystość wręczenia wyróżnienie w konkursie „Powiat Jarosławski w hołdzie św. Janowi Pawłowi II”. Trafiło ono w ręce Przemysława Tarapackiego, autora filmu inspirowanego dramatem Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera”.

Starosta Stanisław Kłopot informował o sytuacji epidemiologicznej, m.in. o zwiększaniu ilości łóżek w jarosławskim szpitalu dla osób zakażonych SARS-CoV-2, zgodnie z decyzją wojewody podkarpackiego z 21 października. W kwestii domów pomocy społecznej, według starosty poza DPS w Sośnicy, na dzień dzisiejszy w pozostałych nie stwierdzono przypadków zakażeń. Pojawiają się za to problemy z ilością personelu, jednak na razie opieka jest zapewniona. W razie krytycznej sytuacji może pojawić się konieczność zwrócenia się o pomoc do wolontariuszy.

Radni zapoznali się również z informacją o stanie realizacji zadań oświatowych w powiecie jarosławskim za rok szkolny 2019/2020. Zawierała ona informacje statystyczne o szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez samorząd powiatu jarosławskiego, jak również o sukcesach osiągniętych przez uczniów w ubiegłym roku.

najnowsze

Trony z bagnetów

Tekst krytykuje niską frekwencję wyborczą w Polsce i porównuje ją z prawie stuprocentową frekwencją w Rosji, sugerując, że rosyjskie wyniki są manipulowane. Opisuje, jak długie lata komunizmu w Rosji nauczyły obywateli akceptować trudne warunki życia, oraz podkreśla, że obecna polityka Putina, w tym jego bliskie związki z cerkwią, służy wzmocnieniu jego władzy. Autor sugeruje, że Rosja Putina, mimo swojej siły, opiera się na propagandzie i kontroli nad społeczeństwem, a pytanie pozostaje, jak długo Putin będzie w stanie utrzymać swoją pozycję.
SeoHost.pl