poniedziałek, 15 lipca, 2024
SeoHost.pl

XXII sesja Rady Powiatu Jarosławskiego

Zobacz też

Dni Jarosławia 2024

Dni Jarosławia 2024Rynek 29–30 czerwca 2024 28 CZERWCA – 30 CZERWCA Żarciowozy – VI Zlot FoodtruckówDmuchańce dla dzieci 29 CZERWCA...

W środę miała miejsce trzecia już sesja Rady Powiatu Jarosławskiego, która odbyła się w trybie zdalnym. Tak jak na poprzednich sesjach w jej trakcie starosta poinformował o przebiegu epidemii koronawirusa na terenie naszego powiatu. Radni zostali też zapoznani z informacjami dotyczącymi przygotowań szkół średnich do nadchodzących egzaminów maturalnych oraz o zakupie komputerów do zdalnej nauki w ramach projektu „Zdalna szkoła”, który został w całości sfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Laptopy trafiły już do szkół średnich i dalej do uczniów, którzy najbardziej tego potrzebowali. W trakcie sesji przyjęto uchwały dotyczące zmian w budżecie powiatu, Ocenę Zasobów Społecznych Pomocy Społecznej za 2019 rok oraz sprawozdanie dotyczące działań Nadzoru Wodnego.

27 maja to również data obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji starosta Stanisław Kłopot złożył radnym, pracownikom instytucji samorządowych i wszelkim osobom związanym z samorządem życzenia, co zakończyło sesję.

Link do nagrania sesji – https://www.youtube.com/watch?v=S9Dz11phoHI

najnowsze

Trony z bagnetów

Tekst krytykuje niską frekwencję wyborczą w Polsce i porównuje ją z prawie stuprocentową frekwencją w Rosji, sugerując, że rosyjskie wyniki są manipulowane. Opisuje, jak długie lata komunizmu w Rosji nauczyły obywateli akceptować trudne warunki życia, oraz podkreśla, że obecna polityka Putina, w tym jego bliskie związki z cerkwią, służy wzmocnieniu jego władzy. Autor sugeruje, że Rosja Putina, mimo swojej siły, opiera się na propagandzie i kontroli nad społeczeństwem, a pytanie pozostaje, jak długo Putin będzie w stanie utrzymać swoją pozycję.
SeoHost.pl