niedziela, 14 kwietnia, 2024
SeoHost.pl

Wysoki poziom Sanu, stan pogotowia przeciwpowodziowego

Zobacz też

Szlakiem partyzanckim Ojca Jana i Szpaka

Jarosławskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek zaprasza na wycieczkę szlakiem partyzanckim "Ojca Jana" i "Szpaka" w sobotę 06.04.2024. Szczegóły...

Poziom Sanu przekroczył stan ostrzegawczy, w związku z czym na terenie miasta wprowadzono stan pogotowia przeciwpowodziowego – szczegóły.

Dzisiaj o godzinie 8:00 odnotowano poziom 450 cm, stan ostrzegawczy zaczyna się od 440 cm. Tendencja jest ciągle wzrostowa. Niestety jarosławska stacja przestała podawać regularne odczyty, ale można obserwować poziom Sanu powyżej Jarosławia – w Przemyślu – oraz poniżej – w Leżachowie. W obu przypadkach stan ostrzegawczy został bardzo wyraźnie przekroczony, centymetrów brakuje do stanu alarmowego, a trend jest ciągle rosnący. Do czasu, podawanego w strefie UTC, należy doliczyć 2 godziny.

Zdjęcia z galerii poniżej zostały wykonane ok. godziny 11:30.

Intensywne opady mają też miejsce w górnym biegu Sanu. W ostatnich dniach, a nawet we wtorek rano zrzucano wodę ze zbiornika w Myczkowcach.

najnowsze

Niepubliczne Przedszkole Akademia Uśmiechu w Jarosławiu

https://www.youtube.com/watch?v=xNCcxvGzsIo Święta Zmartwychwstania - film z Niepublicznego Przedszkola Akademia Uśmiechu w Jarosławiu. POD24
SeoHost.pl