wtorek, 16 lipca, 2024
SeoHost.pl

Wysoki poziom Sanu, stan pogotowia przeciwpowodziowego

Zobacz też

Dni Jarosławia 2024

Dni Jarosławia 2024Rynek 29–30 czerwca 2024 28 CZERWCA – 30 CZERWCA Żarciowozy – VI Zlot FoodtruckówDmuchańce dla dzieci 29 CZERWCA...

Poziom Sanu przekroczył stan ostrzegawczy, w związku z czym na terenie miasta wprowadzono stan pogotowia przeciwpowodziowego – szczegóły.

Dzisiaj o godzinie 8:00 odnotowano poziom 450 cm, stan ostrzegawczy zaczyna się od 440 cm. Tendencja jest ciągle wzrostowa. Niestety jarosławska stacja przestała podawać regularne odczyty, ale można obserwować poziom Sanu powyżej Jarosławia – w Przemyślu – oraz poniżej – w Leżachowie. W obu przypadkach stan ostrzegawczy został bardzo wyraźnie przekroczony, centymetrów brakuje do stanu alarmowego, a trend jest ciągle rosnący. Do czasu, podawanego w strefie UTC, należy doliczyć 2 godziny.

Zdjęcia z galerii poniżej zostały wykonane ok. godziny 11:30.

Intensywne opady mają też miejsce w górnym biegu Sanu. W ostatnich dniach, a nawet we wtorek rano zrzucano wodę ze zbiornika w Myczkowcach.

najnowsze

Trony z bagnetów

Tekst krytykuje niską frekwencję wyborczą w Polsce i porównuje ją z prawie stuprocentową frekwencją w Rosji, sugerując, że rosyjskie wyniki są manipulowane. Opisuje, jak długie lata komunizmu w Rosji nauczyły obywateli akceptować trudne warunki życia, oraz podkreśla, że obecna polityka Putina, w tym jego bliskie związki z cerkwią, służy wzmocnieniu jego władzy. Autor sugeruje, że Rosja Putina, mimo swojej siły, opiera się na propagandzie i kontroli nad społeczeństwem, a pytanie pozostaje, jak długo Putin będzie w stanie utrzymać swoją pozycję.
SeoHost.pl