poniedziałek, 15 lipca, 2024
SeoHost.pl

Uśmiech dla Kresowiaka – zbiórka artykułów szkolnych

Zobacz też

Dni Jarosławia 2024

Dni Jarosławia 2024Rynek 29–30 czerwca 2024 28 CZERWCA – 30 CZERWCA Żarciowozy – VI Zlot FoodtruckówDmuchańce dla dzieci 29 CZERWCA...

Na Podkarpaciu trwa zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci na Kresach – „Uśmiech dla Kresowiaka” organizowana przez Młodzież Wszechpolską oraz Fundację Wczoraj i Jutro. Przybory szkolne takie jak: długopisy, kredki, ołówki, flamastry, zeszyty, bloki, plastelinę, farby, piórniki i plecaki można składać w kilku punktach w Jarosławiu:

  • Sklep Grafix, ul. Grodzka 8 oraz Lubelska 4,
  • Skate Shop Zdany Tylko Na Siebie, ul. Grunwaldzka 8
  • Sklep Wędkarski PINKA w Jarosławiu, ul. Grodzka 22
  • Księgarnia Libera, ul. Grunwaldzka 8
  • Sklep Prymus, ul. Słowackiego 5

Wszystkie zebrane materiały pod koniec sierpnia zostaną przekazane dla potrzebujących. Celem akcji jest pomoc dzieciom mieszkającym na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej. Zebrane dary trafią tam do szkół. Całe wydarzenie ma pokazać zamieszkującym poza granicami Polski, polskim dzieciom i młodzieży, że ich rówieśnicy oraz starsi koledzy pamiętają o nich i chcą im pomóc.

Link do wydarzenia na FB.

najnowsze

Trony z bagnetów

Tekst krytykuje niską frekwencję wyborczą w Polsce i porównuje ją z prawie stuprocentową frekwencją w Rosji, sugerując, że rosyjskie wyniki są manipulowane. Opisuje, jak długie lata komunizmu w Rosji nauczyły obywateli akceptować trudne warunki życia, oraz podkreśla, że obecna polityka Putina, w tym jego bliskie związki z cerkwią, służy wzmocnieniu jego władzy. Autor sugeruje, że Rosja Putina, mimo swojej siły, opiera się na propagandzie i kontroli nad społeczeństwem, a pytanie pozostaje, jak długo Putin będzie w stanie utrzymać swoją pozycję.
SeoHost.pl