poniedziałek, 15 lipca, 2024
SeoHost.pl

Rekolekcje wielkopostne w jarosławskich parafiach

Zobacz też

Dni Jarosławia 2024

Dni Jarosławia 2024Rynek 29–30 czerwca 2024 28 CZERWCA – 30 CZERWCA Żarciowozy – VI Zlot FoodtruckówDmuchańce dla dzieci 29 CZERWCA...

Dzisiaj Mszą świętą o godzinie 18:00 zaczynają się rekolekcje w Kolegiacie. Poprowadzi je ks. prał. Waldemar Janiga, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. Pełny program tutaj, Kolegiata prowadzi transmisje na swoim kanale.

W piątek (19 marca), w Uroczystość Świętego Józefa, rekolekcje zaczną się w parafii pw. Miłosierdzia Bożego. Nauki będzie głosił ks. prał. Kazimierz Gadzała, archidiecezjalny duszpasterz służby zdrowia. Program dostępny jest tutaj, a transmisja na żywo z kościoła tu.

W parafii Matki Bożej Bolesnej (oo. Dominikanie) rekolekcje rozpoczną się w niedzielę (21 marca), a nauki głosić będzie ks. Marek Wasąg, kapłan związany przez kilka lat z Jarosławiem, a obecnie należący do Wspólnoty Miłości Miłosiernej, działającej w Polańczyku. Program rekolekcji można znaleźć tutaj, jest również dostępna transmisja z Bazyliki.

najnowsze

Trony z bagnetów

Tekst krytykuje niską frekwencję wyborczą w Polsce i porównuje ją z prawie stuprocentową frekwencją w Rosji, sugerując, że rosyjskie wyniki są manipulowane. Opisuje, jak długie lata komunizmu w Rosji nauczyły obywateli akceptować trudne warunki życia, oraz podkreśla, że obecna polityka Putina, w tym jego bliskie związki z cerkwią, służy wzmocnieniu jego władzy. Autor sugeruje, że Rosja Putina, mimo swojej siły, opiera się na propagandzie i kontroli nad społeczeństwem, a pytanie pozostaje, jak długo Putin będzie w stanie utrzymać swoją pozycję.
SeoHost.pl