piątek, 23 lutego, 2024

Lód załamał się pod chłopcami, 13-latek nie żyje

Zobacz też

Jarosławska Droga Krzyżowa 2024

W piątek 16 lutego odbędzie się w Jarosławiu wspólna dla wszystkich parafii Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpocznie się...
Fot. Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj wieczorem. Około godziny 21 dyżurny jarosławskiej komendy został zaalarmowany, że na zalewie w miejscowości Zgoda, pod nastolatkiem załamał się lód. Na miejsce wyruszyli policjanci, gdy tam dotarli w rejonie zbiornika znajdowały się już służby ratownicze.

Jak wstępnie ustalili mundurowi trzech nastolatków około godz. 18 postanowiło wejść na lód na stawie. Niestety krucha tafla lodu załamała się pod chłopcami. Jednemu z nich, 12-latkowi, udało się dotrzeć do brzegu o własnych siłach i pomóc swojemu rówieśnikowi wydostać się z wody. Kolejnego próbował chwycić za kaptur, niestety po chwili 13-latek zniknął pod powierzchnią wody.

Strażacy z łodzi ratowniczej we wskazanym miejscu zobaczyli chłopca. Wyciągnęli 13-latka na brzeg i podjęli reanimację. Następnie przetransportowano go do szpitala. Niestety nie udało się uratować jego życia.

Przyczyny i okoliczności tragedii wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora.

Zarówno policja, jak i straż pożarna apelują o to, by nie wchodzić na lód. Szczególnie teraz, gdy po wielu cieplejszych dniach tafla jest cienka i krucha.

ŹródłoKPP Jarosław

najnowsze

Maszynista pociągu odkrył ciało na torach

Policja w Jarosławiu, pod nadzorem prokuratora, wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku, który miał miejsce wczoraj na torach kolejowych. Maszynista pociągu...
SeoHost.pl