wtorek, 16 lipca, 2024
SeoHost.pl

Lód załamał się pod chłopcami, 13-latek nie żyje

Zobacz też

Dni Jarosławia 2024

Dni Jarosławia 2024Rynek 29–30 czerwca 2024 28 CZERWCA – 30 CZERWCA Żarciowozy – VI Zlot FoodtruckówDmuchańce dla dzieci 29 CZERWCA...
Fot. Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj wieczorem. Około godziny 21 dyżurny jarosławskiej komendy został zaalarmowany, że na zalewie w miejscowości Zgoda, pod nastolatkiem załamał się lód. Na miejsce wyruszyli policjanci, gdy tam dotarli w rejonie zbiornika znajdowały się już służby ratownicze.

Jak wstępnie ustalili mundurowi trzech nastolatków około godz. 18 postanowiło wejść na lód na stawie. Niestety krucha tafla lodu załamała się pod chłopcami. Jednemu z nich, 12-latkowi, udało się dotrzeć do brzegu o własnych siłach i pomóc swojemu rówieśnikowi wydostać się z wody. Kolejnego próbował chwycić za kaptur, niestety po chwili 13-latek zniknął pod powierzchnią wody.

Strażacy z łodzi ratowniczej we wskazanym miejscu zobaczyli chłopca. Wyciągnęli 13-latka na brzeg i podjęli reanimację. Następnie przetransportowano go do szpitala. Niestety nie udało się uratować jego życia.

Przyczyny i okoliczności tragedii wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora.

Zarówno policja, jak i straż pożarna apelują o to, by nie wchodzić na lód. Szczególnie teraz, gdy po wielu cieplejszych dniach tafla jest cienka i krucha.

ŹródłoKPP Jarosław

najnowsze

Trony z bagnetów

Tekst krytykuje niską frekwencję wyborczą w Polsce i porównuje ją z prawie stuprocentową frekwencją w Rosji, sugerując, że rosyjskie wyniki są manipulowane. Opisuje, jak długie lata komunizmu w Rosji nauczyły obywateli akceptować trudne warunki życia, oraz podkreśla, że obecna polityka Putina, w tym jego bliskie związki z cerkwią, służy wzmocnieniu jego władzy. Autor sugeruje, że Rosja Putina, mimo swojej siły, opiera się na propagandzie i kontroli nad społeczeństwem, a pytanie pozostaje, jak długo Putin będzie w stanie utrzymać swoją pozycję.
SeoHost.pl