piątek, 29 września, 2023

Ponad 20-kilometrowy pościg za złodziejem

Zobacz też

Jarmark Benedyktyński 2023

Zaproszenie na XII Jarmark Benedyktyński w Jarosławskim Opactwie - 16-17września (sobota i niedziela)

Kilka dni temu na terenie naszego powiatu doszło do ponad 20-kilometrowego pościgu za złodziejem paliwa. Wszystko zaczęło się od tego, że kierowca audi zatankował w Jarosławiu samochód, nie zapłacił za paliwo i odjechał w kierunku Przemyśla. Informację o tym otrzymali policjanci z Radymna, którzy w Skołoszowie próbowali zatrzymać samochód. Kierujący audi zignorował sygnały świetlne oraz dźwiękowe i rozpoczął ucieczkę, w ramach której zmuszał innych kierowców do gwałtownego hamowania i zmiany kierunku ruchu.

Uciekinier wjechał na autostradę A4, z której zjechał na drogę krajową prowadzącą do granicy w Korczowej. W końcu na wysokości przejścia granicznego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w nasyp. Mężczyzna został zatrzymany przez ścigających go funkcjonariuszy. Badanie alkomatem wykluczyło nietrzeźwość kierowcy, ale jak się okazało 41-letni mężczyzna był poszukiwany przez przemyski Sąd Rejonowy i miał odbyć karę pozbawienia wolności. Co więcej mieszkaniec Przemyśla nie posiadał ważnego prawa jazdy, a jego samochód nie był dopuszczony do ruchu.

screen ze strony KPP Jarosław

41-latek trafił do aresztu, przedstawiono mu zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kradzieży paliwa w trzech miejscowościach powiatu jarosławskiego na sumę ponad 1300 złotych. Z racji działania w warunkach recydywy grozi mu wyższa kara. Oprócz tego poniesie odpowiedzialność za liczne wykroczenia.

ŹródłoKPP Jarosław

najnowsze

Antypolonusi

"Wojna nie jest nigdy tak daleko, bo wojna jest zawsze tak blisko…."Wojciech Młynarski Kim są,...
SeoHost.pl