niedziela, 21 kwietnia, 2024
SeoHost.pl

Nadeszła wiosna

Zobacz też

Pielęgnacja roślin domowych

Nadeszła wiosna. Wciąż jednak brakuje za oknem zieleni, a niska temperatura nie zachęca do prac w ogrodzie. Jest to natomiast odpowiedni czas, aby przyjrzeć się roślinom w mieszkaniach. Po zimie, wymęczone małą ilością światła i suchym powietrzem potrzebują trochę naszej uwagi.

Przesadzanie

Wiosenne miesiące to odpowiedni moment, żeby przesadzić rośliny do większych doniczek – wystarczy o 3-4 cm średnicy. Komunikują o takiej potrzebie przerastając korzeniami przez dziurki w dnie lub zawijając je kilkukrotnie na dnie donicy. Starszym roślinom rosnącym w dużych pojemnikach wystarczy delikatna wymiana kilku centymetrów wierzchniej warstwy ziemi.

Przesadzając rośliny warto pamiętać, aby na dno nowych doniczek wysypać warstwę kamyków, potłuczonej ceramiki lub keramzytu, co zapobiega gniciu korzeni. Nowe pojemniki muszą mieć też otwory w dnie odprowadzające nadmiar wody.

Nawożenie

Od marca można już zacząć nawozić rośliny doniczkowe. Do wyboru są m.in. nawozy ekologiczne takie jak biohumus (nawóz produkowany przez dżdżownice) i mineralne, dedykowane konkretnym grupom roślin lub uniwersalne.

Dobrze jest też od czasu do czasu przetrzeć z kurzu liście miękką, zwilżoną ściereczką.

Dzięki tym zabiegom rośliny będą dalej cieszyć oczy zdrowym i ładnym wyglądem. Odwdzięczą się również wpływając pozytywnie na jakość powietrza w domu. Nie tylko poprzez zmniejszanie ilości zanieczyszczeń i kurzu, ale też zwiększenie wilgotności powietrza.

Odnów siły na wiosnę dzięki czosnkowi niedźwiedziemu.

najnowsze

LXXVII nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Jarosławskiego

Porządek obrad LXXVII nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Jarosławskiego: 1. Otwarcie sesji. 2. Stwierdzenie prawomocności obrad. 3. Przedstawienie porządku obrad....