niedziela, 1 października, 2023

Policjanci znaleźli mężczyznę bliskiego wychłodzenia

Zobacz też

Jarmark Benedyktyński 2023

Zaproszenie na XII Jarmark Benedyktyński w Jarosławskim Opactwie - 16-17września (sobota i niedziela)

W sobotę, przed godz. 9, policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego, kontrolowali pustostan na terenie Jarosławia. W trakcie działań zauważyli przed budynkiem leżącego na ziemi mężczyznę. Był znany policjantom z wcześniejszych interwencji to bezdomny. Mężczyzna był w złym stanie, skarżył się na zimno, nie potrafił stwierdzić jak długo znajduje się w tym miejscu, ani gdzie właściwie jest. Jednocześnie bezdomny był trzeźwy.   

Funkcjonariusze oczywiście natychmiast udzielili bezdomnemu niezbędnej pomocy oraz monitorowali jego funkcje życiowe do momentu przyjazdu na miejsce karetki pogotowia. 69-latek, wycieńczony i wychłodzony, trafił pod opiekę lekarzy.

W ostatnich dniach temperatura obniżyła się, dlatego też apelujemy do mieszkańców aby nie byli obojętni na widok osób leżących przy drodze bądź niestosownie ubranych do zimowej pory. Zwracajmy szczególną uwagę na seniorów, bezdomnych i osoby nietrzeźwe. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

ŹródłoKPP Jarosław

najnowsze

Antypolonusi

"Wojna nie jest nigdy tak daleko, bo wojna jest zawsze tak blisko…."Wojciech Młynarski Kim są,...
SeoHost.pl