poniedziałek, 2 października, 2023

Funzeum – co to jest?

Zobacz też

Jarmark Benedyktyński 2023

Zaproszenie na XII Jarmark Benedyktyński w Jarosławskim Opactwie - 16-17września (sobota i niedziela)

Funzeum to niestandardowe miejsce na mapie Polski, które pozwala kreatywnie spędzić czas i dobrze się bawić. Miejsce całkowicie nieprzewidywalne, które wciąga w interakcje poprzez wykorzystanie nowoczesnej technologii cyfrowej. To ciekawa przestrzeń zarówno dla całych rodzin, dzieci czy nastolatków.

Prezentowane ekspozycje są nowoczesne i nowatorskie dzięki swojej interaktywności. Projektowane wystawy oddziaływają na wszystkie bodźce angażując zwiedzających w 100 procentach i przenosząc go do świata dobrej zabawy.

Choć muzea kojarzą się przede wszystkim z kolekcjami, których nie wolno dotykać tutaj jest dokładnie na odwrót. Już na wejściu można wszystko, a jedynym zakazem jest zakaz zakazywania. Na obszernej powierzchni można wykonać nietuzinkowe zdjęcia na potrzeby mediów społecznościowych. Można dotykać, poruszać obiekty i zobaczyć jaką moc mają kolory oraz odpowiednio ustawione światło, kreując przy tym niezwykłą rzeczywistość.

Funzeum ma zachęcać do kontaktu ze sztuką i do szeroko pojętej twórczości artystycznej, właśnie poprzez interakcję. Stworzone zostały różnego rodzaju eksponaty, które mają pobudzać jak najwięcej zmysłów. W powstałych instalacjach to odwiedzający ma odgrywać główna rolę i przede wszystkim dobrze sie bawić. Niektóre instalacje uruchamiają się dopiero po kontakcie ze zwiedzającym. Można na przykład nauczyć się jak powstają kolory. – mówi Adam Wicher, dyrektor Funzeum.

Wśród dostępnych scenerii magicznej wystawy znajdzie się m.in.: fluorescencyjny las, planeta przerośniętych kwiatów czy sala księżycowa wraz z innymi planetami. Do dyspozycji gości będzie ponad 50 multimedialnych instalacji, wykorzystujących różne źródła światła i tworzących scenerie do wyjątkowych zdjęć.

Jednym z zaskakujących elementów, udostępnionych w obiekcie będzie na przykład największe w Polsce pianino podłogowe, mierzące prawie 12 metrów długości. Aby zagrać na tym interaktywnym instrumencie z podświetlanymi klawiszami będzie trzeba nieźle się nabiegać, aby wydobyć z pianina dźwięk.

Otwarcie Funzeum w Gliwicach, największego w Polsce obiektu edukacyjno-rozrywkowego oferującego multimedialne instalacje inspirowane magią światła i kolorów,  jest zaplanowane na pierwszy kwartał 2022 roku. Nietypowe muzeum będzie dostępne dla zwiedzających w kompleksie C.H. Europa Centralna.

nadesłane

najnowsze

Antypolonusi

"Wojna nie jest nigdy tak daleko, bo wojna jest zawsze tak blisko…."Wojciech Młynarski Kim są,...
SeoHost.pl