piątek, 23 lutego, 2024

Epan odchodzi do cywila

Zobacz też

Jarosławska Droga Krzyżowa 2024

W piątek 16 lutego odbędzie się w Jarosławiu wspólna dla wszystkich parafii Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpocznie się...

Epan to owczarek niemiecki, który przez 10 lat służył w jarosławskiej policji. Teraz przechodzi na emeryturę, którą spędzi u swojego dotychczasowego opiekuna, mł. asp. Macieja Hołoty.

Pies patrolowo-tropiący Epan przeszedł szkolenie w Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach, a następnie służył w wydziale prewencji. Przez lata podejmował setki tropień, szukał osób zaginionych, brał udział w zabezpieczaniu imprez masowych i w działaniach profilaktycznych.

Przykładowo w 2013 roku, po włamaniach do domów w Radymnie i w Orłach, Epan tropiąc ślad doprowadził do samochodu przestępców, dzięki czemu udało się ich ustalić i zatrzymać. W lutym tego samego roku, po włamaniu do sklepu w Maleniskach, Epan podjął trop i doprowadził do dwóch domów w sąsiedniej miejscowości – w jednym znaleziono sprawcę, a w drugim hodowcę konopi indyjskiej.

screen ze strony KPP Jarosław
ŹródłoKPP Jarosław

najnowsze

Maszynista pociągu odkrył ciało na torach

Policja w Jarosławiu, pod nadzorem prokuratora, wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku, który miał miejsce wczoraj na torach kolejowych. Maszynista pociągu...
SeoHost.pl