piątek, 14 czerwca, 2024
SeoHost.pl

Epan odchodzi do cywila

Zobacz też

Noc Zwiedzania Rynku – Jarosław 2024

Zapraszamy na wyjątkową Noc Zwiedzania Rynku w Jarosławiu, która odbędzie się 18 maja. To niepowtarzalna okazja, aby odkryć uroki...

Epan to owczarek niemiecki, który przez 10 lat służył w jarosławskiej policji. Teraz przechodzi na emeryturę, którą spędzi u swojego dotychczasowego opiekuna, mł. asp. Macieja Hołoty.

Pies patrolowo-tropiący Epan przeszedł szkolenie w Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach, a następnie służył w wydziale prewencji. Przez lata podejmował setki tropień, szukał osób zaginionych, brał udział w zabezpieczaniu imprez masowych i w działaniach profilaktycznych.

Przykładowo w 2013 roku, po włamaniach do domów w Radymnie i w Orłach, Epan tropiąc ślad doprowadził do samochodu przestępców, dzięki czemu udało się ich ustalić i zatrzymać. W lutym tego samego roku, po włamaniu do sklepu w Maleniskach, Epan podjął trop i doprowadził do dwóch domów w sąsiedniej miejscowości – w jednym znaleziono sprawcę, a w drugim hodowcę konopi indyjskiej.

screen ze strony KPP Jarosław
ŹródłoKPP Jarosław

najnowsze

Pożyjemy zobaczymy…

Nawet w zniewolonym przez politykę oraz służby specjalne człowieku pozostaje nosicielem myśli wolnej. Jak widać to w narodzie rosyjskim,...
SeoHost.pl