środa, 29 maja, 2024
SeoHost.pl

Ekstremalna Droga Krzyżowa – Jarosławskie Opactwo

20 marca 2020

Zobacz też

Noc Zwiedzania Rynku – Jarosław 2024

Zapraszamy na wyjątkową Noc Zwiedzania Rynku w Jarosławiu, która odbędzie się 18 maja. To niepowtarzalna okazja, aby odkryć uroki...
Plakat Ekstremalnej Drogi Krzyżowej 2020 z Jarosławskiego Opactwa

20 marca o godz. 20.00 już po raz ósmy z Jarosławskiego Opactwa wyruszą na pielgrzymie szlaki uczestnicy niezwykle wymagającej Drogi Krzyżowej.
W tym roku hasłem EDK jest „Droga Przebaczenia. Od zranienia do uzdrowienia”.
Zachęcamy do udziału, zmierzenia się ze sobą, wzięcia odpowiedzialności i podjęcia ryzyka, a przede wszystkim doświadczenia tego niezwykłego spotkania ze sobą i z Bogiem, bo przecież:
ŻYCIE SAMO SIĘ NIE ZROBI!
Wyruszymy na 15 szlaków o długości od 30 do 80 km, idziemy do różnych, znanych miejsc kultu na terenie Podkarpacia:
Archikatedry w Przemyślu, Sanktuarium Męki Pańskiej w Kalwarii Pacławskiej,
Bazyliki Grobu Pańskiego w Przeworsku, Bazyliki M.B. Bolesnej w Jarosławiu,
Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku, M. B. Pocieszycielki Strapionych w Wielkich Oczach, Sanktuarium M.B. Dobrej Nadziei w Tuligłowach,  M. B. Niepokalanej w Hermanowej, Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce.
Do tradycyjnych rozważań Męki Pańskiej pielgrzymi dołączą ekstremalny wysiłek fizyczny, bo Ekstremalna Droga Krzyżowa to:
* odległość – do przejścia wahająca w zależności od osobistej kondycji się od 30 km do 80 km;
* noc – wyruszamy o 21:00, organizm nastawia się na bezruch i sen, a tu trzeba iść, często pod górę i z minimalnymi przerwami na rozważanie tekstów;
* pogoda zimowo-wiosenna z błotem lub z przymrozkami, śniegiem, lub tzw. „szklanką lodową”, spore odcinki dróg polnych i leśnych, możliwość spotkania dzikiej zwierzyny lub zabłądzenia;
* milczenie, na tej drodze spotykamy się ze sobą i z Bogiem, rozmowy, telefony, fora społecznościowe zostawiamy na inne okazje.
Podobnie jak w latach ubiegłym osoby chore, starsze i bez wymaganej zaprawy zapraszamy do „duchowego pielgrzymowania”, które będzie polegać na modlitewnym przeżyciu rozważań EDK na antenie Radia Fara.

Dla chcących się przygotować duchowo i fizycznie do wyzwania jakim jest EDK, proponujemy wydarzenia „prawie EDK” polegające na przejściu tras do 20km w dniach 6 lub 13 marca.

Zobacz w wydarzeniach

Rozpoczynamy Mszą Świętą w Opactwie o 17:30.
Ekstremalna Droga Krzyżowa ma charakter indywidualny, podczas przejścia pielgrzymi są zdani wyłącznie na własne siły. Uczestnictwo ma charakter dobrowolnej praktyki religijnej, można wziąć udział wyłącznie na własną odpowiedzialność. Zgodnie z prawem przejście ma charakter długiego spaceru.
Poruszać się można indywidualnie lub w grupach mniejszych niż 10-cio osobowe.

Zaprasza ks. Marek Pieńkowski
wraz z ekipą animatorów EDK z Jarosławskiego Opactwa

Więcej informacji na:
jaroslaw.edk.org.pl
www.facebook.com/JAROSLAW.EDK

najnowsze

Pożyjemy zobaczymy…

Nawet w zniewolonym przez politykę oraz służby specjalne człowieku pozostaje nosicielem myśli wolnej. Jak widać to w narodzie rosyjskim,...
SeoHost.pl