środa, 19 czerwca, 2024
SeoHost.pl

9 mężczyzn i amfetamina w samochodzie

Zobacz też

Noc Zwiedzania Rynku – Jarosław 2024

Zapraszamy na wyjątkową Noc Zwiedzania Rynku w Jarosławiu, która odbędzie się 18 maja. To niepowtarzalna okazja, aby odkryć uroki...

Wieczorem, 7 listopada dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie o dewastacji wiaduktu kolejowego w Radymnie. Wynikało z niego, że grupa mężczyzn maluje farbami wiadukt. Przybyły na miejsce patrol zastał kilka osób, które na widok radiowozu wsiadły do toyoty i odjechały. Funkcjonariusze ruszyli za nimi, użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, wydając polecenie kierującemu do zatrzymania pojazdu. Samochód zatrzymał się na jednej z ulic Skołoszowa. Jak się okazało był więcej niż pełny – wewnątrz znajdowało się dziewięciu młodych mężczyzn, z czego trzech pasażerów podróżowało w bagażniku.

Mundurowi skontrolowali wszystkie osoby podróżujące pojazdem. W trakcie czynności przy 17- i 22-latku znaleźli dwa woreczki foliowe z zawartością białej substancji. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina.

W trakcie doprowadzania 22-latka do radiowozu mężczyzna stał się agresywny. Mieszkaniec gminy Radymno zaczął się wyrywać funkcjonariuszom, nie reagował na wydawane polecenia i uderzył głową w klatkę piersiową jednego z policjantów. Oprócz tego wulgarnie wyzywał mundurowych. Tym udało się opanować sytuację, obydwaj mężczyźni zostali umieszczeni w policyjnym areszcie.

17-letni mieszkaniec gminy Orły, podobnie jak 22-latek usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających. Starszy z mężczyzn odpowie też za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz znieważania interweniujących policjantów. O ich dalszym losie zdecyduje sąd, grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Oprócz tego policjanci w zatrzymanej toyocie ujawnili dwie puszki sprayu. Teraz trwa ustalenie tego, kto jest odpowiedzialny za dewastację wiaduktu kolejowego.

Inna interwencja policji z naszego powiatu.

ŹródłoKPP Jarosław

najnowsze

Dobro którego oczekujemy

Dwie Europy, ta zachodnia i środkowo wschodnia, tak sobie podobne i zarazem tak bardzo odmienne cywilizacyjnie mimo chrześcijańskich fundamentów,...
SeoHost.pl