wtorek, 27 lutego, 2024

9 mężczyzn i amfetamina w samochodzie

Zobacz też

Jarosławska Droga Krzyżowa 2024

W piątek 16 lutego odbędzie się w Jarosławiu wspólna dla wszystkich parafii Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpocznie się...

Wieczorem, 7 listopada dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie o dewastacji wiaduktu kolejowego w Radymnie. Wynikało z niego, że grupa mężczyzn maluje farbami wiadukt. Przybyły na miejsce patrol zastał kilka osób, które na widok radiowozu wsiadły do toyoty i odjechały. Funkcjonariusze ruszyli za nimi, użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, wydając polecenie kierującemu do zatrzymania pojazdu. Samochód zatrzymał się na jednej z ulic Skołoszowa. Jak się okazało był więcej niż pełny – wewnątrz znajdowało się dziewięciu młodych mężczyzn, z czego trzech pasażerów podróżowało w bagażniku.

Mundurowi skontrolowali wszystkie osoby podróżujące pojazdem. W trakcie czynności przy 17- i 22-latku znaleźli dwa woreczki foliowe z zawartością białej substancji. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina.

W trakcie doprowadzania 22-latka do radiowozu mężczyzna stał się agresywny. Mieszkaniec gminy Radymno zaczął się wyrywać funkcjonariuszom, nie reagował na wydawane polecenia i uderzył głową w klatkę piersiową jednego z policjantów. Oprócz tego wulgarnie wyzywał mundurowych. Tym udało się opanować sytuację, obydwaj mężczyźni zostali umieszczeni w policyjnym areszcie.

17-letni mieszkaniec gminy Orły, podobnie jak 22-latek usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających. Starszy z mężczyzn odpowie też za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz znieważania interweniujących policjantów. O ich dalszym losie zdecyduje sąd, grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Oprócz tego policjanci w zatrzymanej toyocie ujawnili dwie puszki sprayu. Teraz trwa ustalenie tego, kto jest odpowiedzialny za dewastację wiaduktu kolejowego.

Inna interwencja policji z naszego powiatu.

ŹródłoKPP Jarosław

najnowsze

Szukając wspólnego mianownika….

To był dzień , kiedy nagle zgasły wszystkie reklamy na Times Square i Fifth Avenue, wielkie, gigantyczne rozświetlające ulicę...
SeoHost.pl