niedziela, 21 kwietnia, 2024
SeoHost.pl

22 marca w gminie Jarosław odbędzie się II tura wyborów na wójta

Zobacz też

Szlakiem partyzanckim Ojca Jana i Szpaka

Jarosławskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek zaprasza na wycieczkę szlakiem partyzanckim "Ojca Jana" i "Szpaka" w sobotę 06.04.2024. Szczegóły...

Mimo stanu zagrożenia epidemicznego w tę niedzielę odbędzie się II tura wyborów na Wójta Gminy Jarosław. Jak powiedział rzecznik PKW Tomasz Grzelewski nie ma obecnie formalnych podstaw do odwołania wyborów, bo jedyną sytuacją, która umożliwia odwołanie wyborów jest wprowadzenie stanu nadzwyczajnego. Gmina Jarosław nie będzie jedynym miejscem, gdzie odbędą się wybory, wybory uzupełniające na członków rady gminy lub miasta oraz przedterminowe na wójta dotyczą jeszcze dziewięciu miejscowości w kraju, są to: Strzelce Wielkie (powiat pajęczański), Pątnów (pow. wieluński), Wierzchlas (pow. wieluński), Boguty-Pianki (pow. ostrowski), Stryszów (pow. wadowicki), Górno (pow. kielecki), Smyków (pow. konecki), Łączna (pow. skarżyski) oraz Biała Piska (pow. piski). Kolejne dziesięć odbędzie się w następnym tygodniu, wybory odbywały się też w ubiegłą niedzielę.

Komisje mają posiadać maski, jednorazowe długopisy, rękawiczki oraz płyn dezynfekujący. PKW zapewnia, że nie ma problemów z obsadą obwodowych komisji.

Elżbieta Grunt, kandydatka, a zarazem Sekretarz Gminy napisała na swoim profilu:

„Harmonogram wyborów samorządowych w całej Polsce nie ulega zmianie. Pomimo starań z naszej strony nie podjęto decyzji o ich przełożeniu. W związku z tym, druga tura wyborów na Wójta Gminy Jarosław odbędzie się w najbliższą niedzielę. W porozumieniu z Państwową Inspekcją Sanitarną zrobimy wszystko aby wybory przebiegły bez narażania Państwa na ryzyko.”

Komentarz na profilu FB drugiego kandydata, Leszka Szczybyły to:

„Trudno kandydatowi na Wójta doradzać wyborcom, czy mają wziąć udział w wyborach, czy nie. Mam nadzieję, że Państwo najlepiej wiecie, jak macie postąpić. Życzę Wszystkim zdrowia.”

najnowsze

Zbrodnia i kara

Zbrodnia i kara w międzynarodowej polityce od czasu do czasu znajduje swoje miejsce, posiada też swoje uzasadnienia. Nie wiem,...
SeoHost.pl