wtorek, 27 lutego, 2024

16-latek za kierownicą pojazdu bez badań i z cofniętym licznikiem

Zobacz też

Jarosławska Droga Krzyżowa 2024

W piątek 16 lutego odbędzie się w Jarosławiu wspólna dla wszystkich parafii Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpocznie się...

Dzisiaj, wkrótce po północy, w Skołoszowie na ul. Jana Pawła II policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Samochodem podróżowało pięciu młodych mężczyzn. Funkcjonariusze z komisariatu w Radymnie szybko ustalili, że osoby te – wśród nich kierowca – były nieletnie. Za kierownicą siedział 16-latek, mieszkaniec gminy Radymno. Co więcej kontrola wykazała też, że pojazd nie ma ważnych badań, a licznik jest cofnięty. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu.


Policjanci ustalili, że nastolatek bez wiedzy i pod nieobecność ojca wziął jego samochód i z kolegami wybrał się na przejażdżkę. Nieletni kierowca i pasażerowie trafili pod opiekę swoich rodzin. Sprawa 16-latka, który bez uprawnień kierował pojazdem, trafi przed sąd rodzinny. Z kolei policjanci będą wyjaśniać kwestę cofnięcia licznika – od tego roku jest to przestępstwo, za które grozi nawet do 5 lat więzienia.

Policja przypomina:

Często wśród młodych ludzi panuje przekonanie, ze nie mogą ponieść żadnych konsekwencji prowadząc samochód bez prawa jazdy, bo przecież nie mogą dostać punktów karnych. Przepisy mówią wprost, że każdy kto prowadzi pojazd nie mając do tego uprawnień, polega karze grzywny. W sytuacji, gdy za kierownicą jest nieletni to sprawa trafia do sądu rodzinnego. W takich przypadkach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 21 roku życia.

Inne wiadomości o działaniach policji w powiecie.

ŹródłoKPP Jarosław

najnowsze

Szukając wspólnego mianownika….

To był dzień , kiedy nagle zgasły wszystkie reklamy na Times Square i Fifth Avenue, wielkie, gigantyczne rozświetlające ulicę...
SeoHost.pl