wtorek, 16 lipca, 2024
SeoHost.pl

16-latek za kierownicą pojazdu bez badań i z cofniętym licznikiem

Zobacz też

Dni Jarosławia 2024

Dni Jarosławia 2024Rynek 29–30 czerwca 2024 28 CZERWCA – 30 CZERWCA Żarciowozy – VI Zlot FoodtruckówDmuchańce dla dzieci 29 CZERWCA...

Dzisiaj, wkrótce po północy, w Skołoszowie na ul. Jana Pawła II policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Samochodem podróżowało pięciu młodych mężczyzn. Funkcjonariusze z komisariatu w Radymnie szybko ustalili, że osoby te – wśród nich kierowca – były nieletnie. Za kierownicą siedział 16-latek, mieszkaniec gminy Radymno. Co więcej kontrola wykazała też, że pojazd nie ma ważnych badań, a licznik jest cofnięty. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu.


Policjanci ustalili, że nastolatek bez wiedzy i pod nieobecność ojca wziął jego samochód i z kolegami wybrał się na przejażdżkę. Nieletni kierowca i pasażerowie trafili pod opiekę swoich rodzin. Sprawa 16-latka, który bez uprawnień kierował pojazdem, trafi przed sąd rodzinny. Z kolei policjanci będą wyjaśniać kwestę cofnięcia licznika – od tego roku jest to przestępstwo, za które grozi nawet do 5 lat więzienia.

Policja przypomina:

Często wśród młodych ludzi panuje przekonanie, ze nie mogą ponieść żadnych konsekwencji prowadząc samochód bez prawa jazdy, bo przecież nie mogą dostać punktów karnych. Przepisy mówią wprost, że każdy kto prowadzi pojazd nie mając do tego uprawnień, polega karze grzywny. W sytuacji, gdy za kierownicą jest nieletni to sprawa trafia do sądu rodzinnego. W takich przypadkach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 21 roku życia.

Inne wiadomości o działaniach policji w powiecie.

ŹródłoKPP Jarosław

najnowsze

Trony z bagnetów

Tekst krytykuje niską frekwencję wyborczą w Polsce i porównuje ją z prawie stuprocentową frekwencją w Rosji, sugerując, że rosyjskie wyniki są manipulowane. Opisuje, jak długie lata komunizmu w Rosji nauczyły obywateli akceptować trudne warunki życia, oraz podkreśla, że obecna polityka Putina, w tym jego bliskie związki z cerkwią, służy wzmocnieniu jego władzy. Autor sugeruje, że Rosja Putina, mimo swojej siły, opiera się na propagandzie i kontroli nad społeczeństwem, a pytanie pozostaje, jak długo Putin będzie w stanie utrzymać swoją pozycję.
SeoHost.pl