poniedziałek, 15 lipca, 2024
SeoHost.pl

Wypadek szybowca w Laszkach, pilot w stanie ciężkim

Zobacz też

Dni Jarosławia 2024

Dni Jarosławia 2024Rynek 29–30 czerwca 2024 28 CZERWCA – 30 CZERWCA Żarciowozy – VI Zlot FoodtruckówDmuchańce dla dzieci 29 CZERWCA...

W czwartek, po godzinie 20 doszło do wypadku lotniczego w Laszkach, gdzie znajduje się lotnisko Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej. Według wstępnych ustaleń policjantów, szybowiec podczas startu wpadł w korkociąg i uderzył w ziemię. Lot szkoleniowy na szybowcu odbywał 18-latek, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Pilot doznał poważnych obrażeń, w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala.

fot. podkarpacka.policja.gov.pl

Na miejscu zdarzenia działały służby ratownicze i policjanci. Funkcjonariusze wykonali oględziny i sporządzili dokumentację, a także przesłuchali świadków. O zdarzeniu została powiadomiona Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

ŹródłoKWP Rzeszów

najnowsze

Trony z bagnetów

Tekst krytykuje niską frekwencję wyborczą w Polsce i porównuje ją z prawie stuprocentową frekwencją w Rosji, sugerując, że rosyjskie wyniki są manipulowane. Opisuje, jak długie lata komunizmu w Rosji nauczyły obywateli akceptować trudne warunki życia, oraz podkreśla, że obecna polityka Putina, w tym jego bliskie związki z cerkwią, służy wzmocnieniu jego władzy. Autor sugeruje, że Rosja Putina, mimo swojej siły, opiera się na propagandzie i kontroli nad społeczeństwem, a pytanie pozostaje, jak długo Putin będzie w stanie utrzymać swoją pozycję.
SeoHost.pl