wtorek, 27 lutego, 2024

Tragiczny wypadek na A4

Zobacz też

Jarosławska Droga Krzyżowa 2024

W piątek 16 lutego odbędzie się w Jarosławiu wspólna dla wszystkich parafii Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpocznie się...
zdjęcie KPP Jarosław

Wczoraj przed północą na autostradzie A4, w okolicy miejscowości Lutków i Kaszyce, między węzłami Jarosław Wschód a Przemyśl, doszło do wypadku autokaru wiozącego obywateli Ukrainy w kierunku Korczowej. Pojazdem jechało 2 kierowców i 55 pasażerów, na miejscu zginęło 5 osób.

Policjanci wstępnie ustalili, że kierowca autobusu z nieznanych przyczyn zjechał z drogi, pojazd wjechał w bariery i po przełamaniu ich zsunął się z nasypu do rowu, przewracając się na bok. Mundurowi ustalili, że kierowca był trzeźwy.

40 rannych przewieziono do szpitali w rejonie zdarzenia – do Rzeszowa, Przemyśla, Jarosławia, Przeworska, Lubaczowa i Rudnej Małej. 8 osób jest w stanie ciężkim, w tym jedna w skrajnie ciężkim. Pozostałe osoby, które nie odniosły obrażeń  znajdują się w jednym z internatów na terenie Jarosławia.

W akcji ratunkowej udział wzięło 30 zastępów straży pożarnej liczących łącznie niemal 100 strażaków. Najciężej ranni byli transportowani do szpitali śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Autostrada była czasowo zupełnie zablokowana, obecnie niemożliwy jest ruch w kierunku Korczowej, policjanci przekierowują samochody na drogę krajową nr 94, ruch w drugą stronę odbywa się już bez utrudnień.

ŹródłoKPP Jarosław

najnowsze

Szukając wspólnego mianownika….

To był dzień , kiedy nagle zgasły wszystkie reklamy na Times Square i Fifth Avenue, wielkie, gigantyczne rozświetlające ulicę...
SeoHost.pl