poniedziałek, 15 lipca, 2024
SeoHost.pl

Rzeszowski teatr „Przedmieście” na jarosławskich deskach teatralnych

Zobacz też

Dni Jarosławia 2024

Dni Jarosławia 2024Rynek 29–30 czerwca 2024 28 CZERWCA – 30 CZERWCA Żarciowozy – VI Zlot FoodtruckówDmuchańce dla dzieci 29 CZERWCA...

Rzeszowski teatr „Przedmieście” to taka mała prywatna manufaktura. Najstarsze kroniki miasta Rzeszowa podają rok założenia – pierwszy obecnego wieku. Pamiętam jak swoje ścieżki teatralne wydeptywali na jarosławskim dziedzińcu, w okresie późnego burmistrza A. Wyczawskiego, teraz to już inni aktorzy, obyci ze sceną i grą aktorską,  poziomem nie odbiegają od dużych nazwisk goszczących na polskich scenach, widywanych także na jarosławskiej scenie.


Oceniać poziomu aktorów nie potrafię, bo się na tym nie znam, pozostawię to krytykom obecnym na spektaklu.
Obawa że komedia będzie grana przy słabej frekwencji okazała się niepotrzebna, sala powoli zapełniła się widzami, w bezpiecznej odległości tak aby nikt nikogo nie usmarkał. Tuż przed rozpoczęciem spektaklu był komplet wykupionych biletów.
Przeważał wiek w którym ZUS zaczyna się niepokoić, co wyraźnie ucieszyło organizatorów, nareszcie starsi ludzie wyszli z domu.
To rokuje nadzieję dalszych spektakli granych w budynku dawnego Sokoła, dla ludzi samotnie spędzających czas przy oknie, to propozycja mile spędzonego czasu i oglądania teatru na żywo, za bardzo przystępne ceny biletów.

najnowsze

Trony z bagnetów

Tekst krytykuje niską frekwencję wyborczą w Polsce i porównuje ją z prawie stuprocentową frekwencją w Rosji, sugerując, że rosyjskie wyniki są manipulowane. Opisuje, jak długie lata komunizmu w Rosji nauczyły obywateli akceptować trudne warunki życia, oraz podkreśla, że obecna polityka Putina, w tym jego bliskie związki z cerkwią, służy wzmocnieniu jego władzy. Autor sugeruje, że Rosja Putina, mimo swojej siły, opiera się na propagandzie i kontroli nad społeczeństwem, a pytanie pozostaje, jak długo Putin będzie w stanie utrzymać swoją pozycję.
SeoHost.pl