piątek, 19 kwietnia, 2024
SeoHost.pl

Rzeszowski teatr „Przedmieście” na jarosławskich deskach teatralnych

Zobacz też

Szlakiem partyzanckim Ojca Jana i Szpaka

Jarosławskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek zaprasza na wycieczkę szlakiem partyzanckim "Ojca Jana" i "Szpaka" w sobotę 06.04.2024. Szczegóły...

Rzeszowski teatr „Przedmieście” to taka mała prywatna manufaktura. Najstarsze kroniki miasta Rzeszowa podają rok założenia – pierwszy obecnego wieku. Pamiętam jak swoje ścieżki teatralne wydeptywali na jarosławskim dziedzińcu, w okresie późnego burmistrza A. Wyczawskiego, teraz to już inni aktorzy, obyci ze sceną i grą aktorską,  poziomem nie odbiegają od dużych nazwisk goszczących na polskich scenach, widywanych także na jarosławskiej scenie.


Oceniać poziomu aktorów nie potrafię, bo się na tym nie znam, pozostawię to krytykom obecnym na spektaklu.
Obawa że komedia będzie grana przy słabej frekwencji okazała się niepotrzebna, sala powoli zapełniła się widzami, w bezpiecznej odległości tak aby nikt nikogo nie usmarkał. Tuż przed rozpoczęciem spektaklu był komplet wykupionych biletów.
Przeważał wiek w którym ZUS zaczyna się niepokoić, co wyraźnie ucieszyło organizatorów, nareszcie starsi ludzie wyszli z domu.
To rokuje nadzieję dalszych spektakli granych w budynku dawnego Sokoła, dla ludzi samotnie spędzających czas przy oknie, to propozycja mile spędzonego czasu i oglądania teatru na żywo, za bardzo przystępne ceny biletów.

najnowsze

LXXVII nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Jarosławskiego

Porządek obrad LXXVII nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Jarosławskiego: 1. Otwarcie sesji. 2. Stwierdzenie prawomocności obrad. 3. Przedstawienie porządku obrad....
SeoHost.pl