wtorek, 16 lipca, 2024
SeoHost.pl

Podpisanie umowy na modernizację płyty rynku

Zobacz też

Dni Jarosławia 2024

Dni Jarosławia 2024Rynek 29–30 czerwca 2024 28 CZERWCA – 30 CZERWCA Żarciowozy – VI Zlot FoodtruckówDmuchańce dla dzieci 29 CZERWCA...

Dzisiaj podpisana została umowa z Przedsiębiorstwem Kamieniarskim „WOLSKI” na realizację prac modernizacyjnych płyty rynku. Firma wygrała przetarg nieograniczony, zobowiązana jest do zakończenia prac do 15 października 2021 roku. Koszt prac – które obejmą południową i zachodnią część rynku – to 9 280 000 zł, przekazanie placu nastąpi w ciągu kilku dni. Zakres robót obejmuje instalacje wodociągowe, elektryczne, kanalizację, oświetlenie, budowę fontanny i oczywiście nową nawierzchnię.

Jarosławska Parabola Dziejowa
Zdjęcie rynku z rekonstrukcji historycznej Jarosławska Parabola Dziejowa, 2018
Źródłojaroslaw.pl

najnowsze

Trony z bagnetów

Tekst krytykuje niską frekwencję wyborczą w Polsce i porównuje ją z prawie stuprocentową frekwencją w Rosji, sugerując, że rosyjskie wyniki są manipulowane. Opisuje, jak długie lata komunizmu w Rosji nauczyły obywateli akceptować trudne warunki życia, oraz podkreśla, że obecna polityka Putina, w tym jego bliskie związki z cerkwią, służy wzmocnieniu jego władzy. Autor sugeruje, że Rosja Putina, mimo swojej siły, opiera się na propagandzie i kontroli nad społeczeństwem, a pytanie pozostaje, jak długo Putin będzie w stanie utrzymać swoją pozycję.
SeoHost.pl