niedziela, 21 kwietnia, 2024
SeoHost.pl

Niewybuch w Łazach Kostkowskich

Zobacz też

Szlakiem partyzanckim Ojca Jana i Szpaka

Jarosławskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek zaprasza na wycieczkę szlakiem partyzanckim "Ojca Jana" i "Szpaka" w sobotę 06.04.2024. Szczegóły...
zdjęcie KPP Jarosław

7 października, przed godziną 14, do jarosławskich policjantów dotarła informacja o potencjalnie niebezpiecznym znalezisku w Łazach Kostkowskich (część Jarosławia). Mieszkaniec tego obszaru podczas prac na polu uprawnym znalazł przedmiot przypominający pocisk.

Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Wykazało ono, że przedmiot to silnie skorodowany pocisk o średnicy 7,5 cm i długości 29,5 cm. Prawdopodobnie pochodzi on z czasów II WŚ. Policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia pocisku do momentu przyjazdu patrolu rozminowania. Rzeszowscy saperzy sprawdzili pobliski teren i zabrali pocisk.

Policja ostrzega:

„Jeżeli podczas prac polowych znajdziemy niewybuch, należy natychmiast o tym fakcie powiadomić policję. Takiego znaleziska pod żadnym pozorem nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać. Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią.”

Podobne znaleziska na terenie powiatu.

ŹródłoKPP Jarosław

najnowsze

Zbrodnia i kara

Zbrodnia i kara w międzynarodowej polityce od czasu do czasu znajduje swoje miejsce, posiada też swoje uzasadnienia. Nie wiem,...
SeoHost.pl