niedziela, 1 października, 2023

Kolejne opóźnienie otwarcia galerii

Zobacz też

Z wielu źródeł (mail, komentarze na FB, bezpośrednia rozmowa z przyszłą pracownicą) dostajemy informacje, że otwarcie galerii Stara Ujeżdżalnia ma być przesunięte na 30 sierpnia. Jest to zaskakujące wobec gotowego już terminarza imprez związanych z otwarciem, który zaledwie tydzień temu został zamieszczony na profilu FB galerii i trwającej akcji promocyjnej. Obecnie na profilu brak informacji o opóźnieniu, za to profil jarosławskiego E. Leclerc, największego sklepu Starej Ujeżdżalni zmienił dzisiaj swoje zdjęcie w tle.

Program otwarcia Starej Ujeżdżalni jest dostępny tutaj, choć termin, a być może również i same wydarzenia są niepewne. Na tej samej stronie jest też spis sklepów, które pojawią się w galerii.

Dodatkowo na 31 sierpnia został zapowiedziany koncert, jako dogrywka otwarcia. Być może zmieni on swój charakter na główny punkt programu. Szczegóły tutaj.

Nic nie wskazuje też na to, żeby miały się spełnić zapowiedzi związane z modernizacją infrastruktury drogowej przed otwarciem budynku. Dwa ronda i kładka dla pieszych miały ułatwić ruch w mieście, które zapewne zostanie mocno obciążone przez otwarcie galerii. To nie pierwsza z obietnic inwestora, których spełnienia jarosławianie nie mogą się doczekać, poprzednie związane np. z zielenią odeszły w niepamięć.

screen ze strony zycie.pl

Aktualizacja: jak widać powyżej pojawiły się już nawet reklamy informujące o nowej dacie otwarcia – 30 sierpnia.

Aktualizacja 2: już w pełni oficjalnie – nowy termin otwarcia to 30 sierpnia.

najnowsze

Sezon 2023 w pełni – Arboretum Bolestraszyce

Arboretum w Bolestraszycach to piękne miejsce pełne roślin i wystaw. Pogoda sprzyja, więc warto je odwiedzić