niedziela, 1 października, 2023

Stara Ujeżdżalnia – informacje o galerii

Zobacz też

Galeria czynna jest w dniach poniedziałek – sobota od godziny 9:00 do 21:00, w niedziele handlowe 10:00 – 20:00, pozostałe 12:00 – 20:00. Adres Starej Ujeżdżalni to ulica Sikorskiego 2A. W praktyce można do niej dotrzeć również od strony ul. Grunwaldzkiej, a także od ulicy Piekarskiej (odnoga równoległa do ul. Słowackiego).

Strona Starej Ujeżdżalni.

Sklepy

Największym sklepem jest E. Leclerc (5 tys. m^2). W galerii znajduje się łącznie 80 sklepów, w tym: 4F, 50 style, Apart, BIG STAR, CCC, Cropp, Deichmann, Diverse, Douglas, Empik, Esotiq, Gatta, Hebe, home&you, House, Inglot, KiK, Lavard, Martes Sport, Media Expert, Medicine, Mohito, Monnari, New Yorker, PEPCO, Reserved, Rossmann, Ryłko, Sinsay, Sizeer, SWISS, Vision Express, W.KRUK, Wojas, Wólczanka, Vistula. Do tego klub fitness Total Active i lokale gastronomiczne Aromat Restauracja, Browar i Kuchnia, Fresh Juice, Liks, Pizza Hut Express, Sajgon. Stara Ujeżdżalnie to też punkty usługowe Cyfrowy Polsat, Euronet, Fon Mix, Hardy II, INMEDIA, Kantor Promes, Kolory, Orange, Play, Plus, T-Mobile.

Stara Ujeżdżalina – kino

W galerii działa Kino na Biegunach. Kino posiada 5 sal, a w nich trzy typy miejsc: KOMFORT, PREMIUM i VIP. Na stronie znajduje się repertuar i możliwość rezerwacji bądź zakupu biletów. Poniżej dostępny cennik (dostępny również na stronie).

Otwarcie jarosławskiej galerii Stara Ujeżdżalnia miało miejsce 30 sierpnia 2019 roku o godzinie 10:00 (data była kilkukrotnie przesuwana). Otwarcie i późniejsze zabawy prowadzili Patricia Kazadi i Łukasz Biega. Następnego dnia kontynuowane były konkursy w Starej Ujeżdżalni. O godzinie 17:00 na terenie PWSTE w Jarosławiu zaczął się koncert. Wystąpili 4Dreamers, Natalia Nykiel, Grzegorz Hyży i LemON.

Inwestor ma zbudować kładkę dla pieszych oraz dwa nowe ronda – na styku ulicy Lubelskiej, Grunwaldzkiej i placu Mickiewicza. Kolejne zaraz obok łącząc ul. Sikorskiego z pl. Mickiewicza. Mówił się o zbudowaniu tych obiektów do końca roku 2019, wbrew wcześniejszym obietnicom, że powstaną przed otwarciem galerii.

Zdjęcia – po wielkim otwarciu

Zobacz też: Odkryto drogę sprzed 300 lat

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

najnowsze

Sezon 2023 w pełni – Arboretum Bolestraszyce

Arboretum w Bolestraszycach to piękne miejsce pełne roślin i wystaw. Pogoda sprzyja, więc warto je odwiedzić