wtorek, 16 lipca, 2024
SeoHost.pl
Strona głównamainNadesłaneW Jarosławiu dyskutowano o dotacjach dla młodych ludzi

W Jarosławiu dyskutowano o dotacjach dla młodych ludzi

Opublikowane

Przedstawiciele Fundacji Misji Obywatelskiej od początku czerwca aktywnie objeżdżają region podkarpacki, odbywając spotkania ze starostami i młodzieżą z różnych powiatów. Wszystko to, aby zachęcić młodych ludzi do zaangażowania się w działalność społeczną i wzięcia udziału w trwającym konkursie dotacyjnym. Dnia 14 czerwca takie spotkanie odbyło się w Jarosławiu.

Spotkania mają charakter informacyjny i stanowią część projektu „Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież! Edycja 2024-2026”, realizowanego aktualnie przez Fundację Misji Obywatelskiej.

Piątkowe spotkanie odbyło się w siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia i uczestniczył w nim m.in. jego prezes, a zarazem członek Zarządu Powiatu Jarosławskiego, Marcin Zaborniak.

O projekcie

-Celem spotkań jest zachęcenie młodzieży do udziału w konkursie dotacyjnym, w którym można zdobyć mikrodotacje w wysokości od 5000 do 15 000 zł. Te fundusze mogą wesprzeć różnorodne inicjatywy – od wydarzeń po projekty społeczne, ekologiczne czy kulturalne. Podczas spotkań staramy się pokazać młodzieży, jak łatwo jest wziąć udział i zrealizować swoje pomysły! – tłumaczy prezes Fundacji Misji Obywatelskiej, Oskar Jurek.

Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież! to projekt realizowany przez Fundację Misji Obywatelskiej w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Jest on adresowany młodzieży w wieku 15-29 lat działającej na terenie województwa podkarpackiego.

Celem głównym projektu jest zwiększenie zaangażowania młodzieży i młodzieżowych organizacji pozarządowych w życie publiczne przez wsparcie inicjatyw młodzieżowych, wzrost ich znaczenia w życiu publicznym oraz ich wzmocnienie instytucjonalne.

Dwie ścieżki

Fundacja Misji Obywatelskiej, aby osiągnąć cel wykorzystuje mechanizm regrantingu, który umożliwia skuteczne docieranie do podmiotów lokalnych i wspieranie młodzieżowych rad i sejmików, samorządów studenckich i uczniowskich czy uczelnianych organizacji studenckich i doktoranckich.

Fundacja, jako operator Funduszu Młodzieżowego w województwie podkarpackim, już od roku 2023, ogłasza konkursy dotacyjne na realizację przez młodzież własnych inicjatyw w ramach tzw. małych grantów.

Finansowane będą projekty w ramach dwóch oddzielnych ścieżek: tworzenia i aktywizacji rad młodzieżowych, a także aktywizacji samorządów uczniowskich i studenckich. Szczegółowe informacje na temat projektu, a także zakresu finansowania dostępne są na stronie internetowej https://podkarpackamlodziez.pl/o-projekcie/

Informacje o spotkaniach

Dotychczas przedstawiciele Fundacji, poza Jarosławiem, na swej trasie odwiedzili też: Rzeszów, Nisko, Lubaczów, Kolbuszową, Jasło, Brzozów oraz Przeworsk. Wkrótce odwiedzą oni także kolejne miejscowości. Szczegółowe informacje na temat organizowanych spotkań w starostwach powiatowych lub innych instytucjach publicznych, dostępne są na fanpage’u organizacji na Facebooku: https://www.facebook.com/FundacjaMisjiObywatelskiej

Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca.

Wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Minister do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego.

Jarosław na starych pocztówkachspot_img

Najnowsze na stronie

Trony z bagnetów

Tekst krytykuje niską frekwencję wyborczą w Polsce i porównuje ją z prawie stuprocentową frekwencją w Rosji, sugerując, że rosyjskie wyniki są manipulowane. Opisuje, jak długie lata komunizmu w Rosji nauczyły obywateli akceptować trudne warunki życia, oraz podkreśla, że obecna polityka Putina, w tym jego bliskie związki z cerkwią, służy wzmocnieniu jego władzy. Autor sugeruje, że Rosja Putina, mimo swojej siły, opiera się na propagandzie i kontroli nad społeczeństwem, a pytanie pozostaje, jak długo Putin będzie w stanie utrzymać swoją pozycję.

Dni Jarosławia 2024

Dni Jarosławia 2024Rynek 29–30 czerwca 2024 28 CZERWCA – 30 CZERWCA Żarciowozy – VI...

Dobro którego oczekujemy

Dwie Europy, ta zachodnia i środkowo wschodnia, tak sobie podobne i zarazem tak bardzo...

Pożyjemy zobaczymy…

Nawet w zniewolonym przez politykę oraz służby specjalne człowieku pozostaje nosicielem myśli wolnej. Jak...

Więcej

Wiosenna Ochrona Oczu: dieta, okulary i innowacyjne metody

Wiosna to czas kiedy nasze oczy narażone są na większą ilość szkodliwych czynników. W...

I sesja Rady Powiatu Jarosławskiego

Porządek obrad I sesji Rady Powiatu Jarosławskiego: 1. Otwarcie sesji. 2. Wręczenie zaświadczeń o...

LXXVIII sesja Rady Powiatu Jarosławskiego 24.04.2024 

Porządek obrad LXXVIII sesji Rady Powiatu Jarosławskiego: 1. Otwarcie sesji. 2. Stwierdzenie prawomocności obrad. 3....