piątek, 23 lutego, 2024

Drewniana droga sprzed ok. 300 lat odkryta podczas przebudowy drogi

Zobacz też

Jarosławska Droga Krzyżowa 2024

W piątek 16 lutego odbędzie się w Jarosławiu wspólna dla wszystkich parafii Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpocznie się...

W trakcie prac na ulicy Grunwaldzkiej, będących częścią projektu pn. „Przebudowa ulic: Grunwaldzkiej, pl. Mickiewicza, 3-go Maja, Sikorskiego, Lisińskiego i Piekarskiej w Jarosławiu”, obejmującego też budowę dwóch rond, odkryto fragment starej drewnianej drogi. Komunikat Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Przemyślu sugeruje, że pochodzi ona z XVII/XVIII wieku.

Pierwsza informacja o odkryciu trafiła do urzędu 13.01.2021 roku. Od tego momentu prace był prowadzone pod nadzorem archeologicznym, a 1 lutego zostały one wstrzymane. Inwestor został zobowiązany do przeprowadzenia badań archeologicznych, które powinny umożliwić określenie chronologii i stanu drogi.

Z racji lokalizacji odkrycia w głównym ciągu komunikacyjnym miasta oczywiście nie będzie możliwe zostawienie reliktu na swoim miejscu. Rozważana jest rekonstrukcja drogi w bardziej odpowiednim otoczeniu.

najnowsze

Maszynista pociągu odkrył ciało na torach

Policja w Jarosławiu, pod nadzorem prokuratora, wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku, który miał miejsce wczoraj na torach kolejowych. Maszynista pociągu...
SeoHost.pl