piątek, 14 czerwca, 2024
SeoHost.pl

Drewniana droga sprzed ok. 300 lat odkryta podczas przebudowy drogi

Zobacz też

Noc Zwiedzania Rynku – Jarosław 2024

Zapraszamy na wyjątkową Noc Zwiedzania Rynku w Jarosławiu, która odbędzie się 18 maja. To niepowtarzalna okazja, aby odkryć uroki...

W trakcie prac na ulicy Grunwaldzkiej, będących częścią projektu pn. „Przebudowa ulic: Grunwaldzkiej, pl. Mickiewicza, 3-go Maja, Sikorskiego, Lisińskiego i Piekarskiej w Jarosławiu”, obejmującego też budowę dwóch rond, odkryto fragment starej drewnianej drogi. Komunikat Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Przemyślu sugeruje, że pochodzi ona z XVII/XVIII wieku.

Pierwsza informacja o odkryciu trafiła do urzędu 13.01.2021 roku. Od tego momentu prace był prowadzone pod nadzorem archeologicznym, a 1 lutego zostały one wstrzymane. Inwestor został zobowiązany do przeprowadzenia badań archeologicznych, które powinny umożliwić określenie chronologii i stanu drogi.

Z racji lokalizacji odkrycia w głównym ciągu komunikacyjnym miasta oczywiście nie będzie możliwe zostawienie reliktu na swoim miejscu. Rozważana jest rekonstrukcja drogi w bardziej odpowiednim otoczeniu.

najnowsze

Pożyjemy zobaczymy…

Nawet w zniewolonym przez politykę oraz służby specjalne człowieku pozostaje nosicielem myśli wolnej. Jak widać to w narodzie rosyjskim,...
SeoHost.pl