wtorek, 27 lutego, 2024

Fala Życia w Jarosławiu

Zobacz też

Jarosławska Droga Krzyżowa 2024

W piątek 16 lutego odbędzie się w Jarosławiu wspólna dla wszystkich parafii Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpocznie się...

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W tym dniu ruch społeczny Fala Życia, który stawia sobie za cel ochronę życia każdego człowieka, zorganizował w całej Polsce akcję informacyjną dotyczącą osób z Zespołem Downa. W Jarosławiu wolontariusze rozdawali balony, naklejki i ulotki promujące życie pod Kolegiatą pw. Bożego Ciała.

Ta pozytywna akcja pokazuje jak pięknymi i szczęśliwymi ludźmi są często osoby z trisomią 21. pary chromosomów, porusza ważny problem i pozwala na większe zrozumienie ich potrzeb oraz poszanowanie praw.

Na ulotkach rozdawanych przez wolontariuszy Fali Życia można przeczytać m.in.:

„Chcemy, by 2021 był przełomowym rokiem, w którym osoby z Trisomią 21 zostaną docenione, a w społeczeństwie zostanie zbudowana wrażliwość na potrzeby i poszanowanie ich praw! W 2019 roku w Polsce aż 40% aborcji zostało wykonanych z uwagi na podejrzenie występowania Trisomii 21 (dane Ministerstwa Zdrowia).

Osoby z Zespołem Downa:

– są szczęśliwymi ludźmi (99%)

– akceptują siebie i lubią być sobą (97%)

– mają kochających rodziców (99%)

– którzy są z nich dumni (97%)

– są lubiani przez własne rodzeństwo (96%)

– które nie wymieniłoby ich na żadne inne (96%)

(dane z raportu opublikowanego w American Journal of Medical Genetics przez Art Caplan, 2011).”

najnowsze

Szukając wspólnego mianownika….

To był dzień , kiedy nagle zgasły wszystkie reklamy na Times Square i Fifth Avenue, wielkie, gigantyczne rozświetlające ulicę...
SeoHost.pl