środa, 28 lutego, 2024
Strona głównamainWiadomościWięcej informacji o akcji CBA

Więcej informacji o akcji CBA

Opublikowane

Dzisiaj ukazał się komunikat Prokuratury Krajowej podający wiele szczegółów na temat rozbitej działalności przestępczej. Międzynarodowa zorganizowana grupa przestępcza działała od 2014 roku i zajmowała się przemytem znacznych ilości bursztynu z Ukrainy do Polski. Jej działalność naraziła Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 23 mln złotych. Zatrzymano 6 osób – pięciu Ukraińców i Polaka (pochodzącego z okolic Przemyśla) w wieku od 36 do 47 lat. Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty i wnioski o tymczasowy areszt. Wnioski zostały uwzględnione przez sąd.

Przemycany bursztyn był wydobywany w kopalniach na Ukrainie i przerzucany w towarach sprowadzanych legalnie na teren Polski m.in. w felgach samochodowych i panelach. Bursztyn był przemycany jednorazowo w paczkach po około 50  kg, a transport odbywał się raz w tygodniu w łącznej ilości 200 kg. Wszystkie transakcje przestępcze rozliczane były w dolarach.

W toku postępowania (14 i 15 września br.) prokurator Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie przedstawił sześciu zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej międzynarodowej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 par. 1 kk, uszczuplenia należności publicznoprawnych w wielkich rozmiarach w związku z niezgłoszeniem organom celnym przedmiotu i podstawy opodatkowania importowanego z Republiki Ukrainy na terytorium Polski bursztynu. Ponadto obywatel polski usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa polegającego na powoływaniu się na wpływy w instytucjach samorządowych Urzędu Burmistrza Miasta  i Wójta Gminy Jarosławia.
Zarzucane im czyny zagrożone są karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

– podała Prokuratura Krajowa.

Poprzedni news na ten temat.

Źródło: pk.gov.pl

Jarosław na starych pocztówkachspot_img

Najnowsze na stronie

Szukając wspólnego mianownika….

To był dzień , kiedy nagle zgasły wszystkie reklamy na Times Square i Fifth...

Zanim przyjmiesz małego kotka do domu.

Światowy Dzień Kota obchodzony jest 17 lutego, ale dla miłośników kotów każdy dzień jest świętem. Koty przynoszą korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Przygarnięcie kota to początek długiej przygody i ważne jest, aby zapewnić mu najlepszy start. Przeczytaj jak to zrobić.

Jarosławska Droga Krzyżowa 2024

W piątek 16 lutego odbędzie się w Jarosławiu wspólna dla wszystkich parafii Droga Krzyżowa...

XXXIII Podkarpacki Festiwal Piosenki 

Zaproszenie do udziału w 33. edycji Podkarpackiego Festiwalu Piosenki "Śpiewaj razem z nami"! Organizowane...

Więcej

LXXIII nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Jarosławskiego 

Porządek obrad LXXIII sesji Rady Powiatu Jarosławskiego: 1. Otwarcie sesji. 2. Stwierdzenie prawomocności obrad....

W oczekiwaniu na epilog – wernisaż wystawy w Małej Galerii

W dniu 07 12 2023 w Małej Galerii JOKiS odbył się wernisaż Teresy Ulmy...

LXXI sesja Rady Powiatu Jarosławskiego

Porządek obrad LXXI sesji Rady Powiatu Jarosławskiego: 1. Otwarcie sesji. 2. Stwierdzenie prawomocności obrad. 3....