wtorek, 27 lutego, 2024
Strona głównamainWiadomościUstalono lokalizację drugiego mostu w Jarosławiu

Ustalono lokalizację drugiego mostu w Jarosławiu

Opublikowane

Zarząd Województwa Podkarpackiego podjął decyzję dotyczącą nowego jarosławskiego mostu. Po analizie opcji, z uwzględnieniem badań natężenia ruchu i kwestii środowiskowych wybrany został wariant zaczynający się od węzła obwodnicy Jarosławia w Muninie, a kończący w Koniaczowie.
– Za budową drugiego mostu w okolicach huty szkła przemawiało wiele argumentów, na które zwracali uwagę specjaliści od ruchu drogowego i to ich głos zadecydował. To m.in. istniejący węzeł w drodze obwodowej, a więc bezkolizyjne wykorzystanie go do włączenia nowej drogi bez dodatkowych kosztów na budowę nowego węzła, centrum przemysłowe Jarosławia z największymi zakładami pracy takimi jak Lear czy wspomniana huta szkła oraz jednostka wojskowa, a więc możliwość skanalizowania ruchu kołowego dojeżdżających do pracy z pominięciem zatłoczonego centrum miasta możliwie najkrótszą drogą – tłumaczy starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.
Wybrany wariant ma też poprzez „małą obwodnicę” Jarosławia skomunikować nowy most z ul. Pruchnicką i Przemysłową, a więc centrum handlowym i zakładami mięsnymi „Sokołów”, jak również z węzłem autostrady A4. Ponadto wariant ten połączy Jarosław z nowymi osiedlami w Koniaczowie i Sobiecinie, a jego zaletą jest omijanie terenów zurbanizowanych.
Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch wypowiadał się dotąd przeciwko temu wariantowi, uważając, że dla miasta korzystniejszy byłby most położony bardziej na północ, łączący się z obwodnicą na wysokości ul. Okrzei. Taki wariant miałby według burmistrza w większym stopniu odciążyć istniejący most z ruchu od strony Wiązownicy i Szówska.

mat/starostwo jarosławskie

Jarosław na starych pocztówkachspot_img

Najnowsze na stronie

Szukając wspólnego mianownika….

To był dzień , kiedy nagle zgasły wszystkie reklamy na Times Square i Fifth...

Zanim przyjmiesz małego kotka do domu.

Światowy Dzień Kota obchodzony jest 17 lutego, ale dla miłośników kotów każdy dzień jest świętem. Koty przynoszą korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Przygarnięcie kota to początek długiej przygody i ważne jest, aby zapewnić mu najlepszy start. Przeczytaj jak to zrobić.

Jarosławska Droga Krzyżowa 2024

W piątek 16 lutego odbędzie się w Jarosławiu wspólna dla wszystkich parafii Droga Krzyżowa...

XXXIII Podkarpacki Festiwal Piosenki 

Zaproszenie do udziału w 33. edycji Podkarpackiego Festiwalu Piosenki "Śpiewaj razem z nami"! Organizowane...

Więcej

LXXIII nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Jarosławskiego 

Porządek obrad LXXIII sesji Rady Powiatu Jarosławskiego: 1. Otwarcie sesji. 2. Stwierdzenie prawomocności obrad....

W oczekiwaniu na epilog – wernisaż wystawy w Małej Galerii

W dniu 07 12 2023 w Małej Galerii JOKiS odbył się wernisaż Teresy Ulmy...

LXXI sesja Rady Powiatu Jarosławskiego

Porządek obrad LXXI sesji Rady Powiatu Jarosławskiego: 1. Otwarcie sesji. 2. Stwierdzenie prawomocności obrad. 3....