niedziela, 1 października, 2023

Piknik Rodzinny w Pełkiniach

Zobacz też

11 czerwca w niedzielę na stadionie szkolnym w Pełkiniach odbył się Piknik Rodzinny organizowany z okazji połączonych razem Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Była to już kolejna impreza tego typu. Poprzednie pikniki organizowali Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i  Rada Rodziców Gimnazjum w Pełkiniach we współpracy z sołtysem wsi, panem Dariuszem Czerebą. Do przygotowania tegorocznej zabawy włączyła się Szkoła Podstawowa w  Pełkiniach na czele z dyrektorem panem Leszkiem Szczybyłą, inicjatorem pełkińskich Pikników Rodzinnych.  Zabawę  rozpoczęto o godzinie 15.00, a dla uczestników przygotowano moc atrakcji.  Odbyły się m.in. zawody strażackie, konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w  ruchu drogowym, turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy, pokaz zabytkowych samochodów, turniej badmintona i warsztaty modelarskie prowadzone przez pana Piotra Perykaszę oraz pokaz musztry konnej w wykonaniu członków Stowarzyszenia Miłośników Koni Arabian z  Pełkiń. Można było również skorzystać z przejażdżki dorożką lub limuzyną.

Na tegorocznym pikniku w szczególny sposób zaprezentowały się dzieci z oddziału przedszkolnego i  najmłodszych klas szkoły podstawowej. Przedszkolaki śpiewały piosenki dla mamy, a dzieci z klas I – III brały udział w konkursie ekologicznym przygotowanym i prowadzonym przez nauczycielkę, panią Barbarę Lemiech. Wszystkie dzieci otrzymały upominki, a  zwycięzcom przypadły nagrody (deskorolki i hulajnogi) ufundowane przez sponsora – firmę Krynicki Recykling SA, która mieści się na terenie Pełkiń. Rodzice mogli również obejrzeć bajkę Brzydkie Kaczątko w wykonaniu dzieci i zobaczyć swoje pociechy podczas występów muzycznych i tanecznych.

Niebywałą atrakcją dla wszystkich były konkursy z udziałem rodziców i uczniów.
Panowie ubijali pianę z białek, gimnazjaliści obierali ziemniaki, a panie w tradycyjny sposób robiły masło. Konkursy okazały się niezwykle zabawne i dostarczyły radości widzom i uczestnikom. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody (m.in. mikrofalówki i akcesoria komputerowe) ufundowane przez sponsorów (m. in. Firma AGD i RTV Biss, Krynicki Recykling SA, Inter-auto Serwis).

Przedstawiciele jarosławskich szkół średnich prowadzili zajęcia kulinarne, kosmetyczne, komputerowe, fotograficzne i plastyczne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokaz mody przygotowany przez uczennice ZSLiT  Jarosław oraz występ Zespołu Tańca Towarzyskiego Takt. Gościem specjalnym tegorocznego pikniku była grupa Lolek Orkiestra z Zamościa. Zespół wystąpił kilkakrotnie prezentując programy: sarmacki, latynoski, angielski, włoski. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna, którą prowadzili zespół Forever i DJ Aki. Noc uatrakcyjnił pokaz sztucznych ogni. Wszyscy uczestnicy Pikniku z wielu atrakcji mogli wybrać coś dla siebie, pokrzepieni daniami z grilla i domowymi wypiekami pań z Rady Rodziców bawili się znakomicie. Teraz czekają już na kolejny piknik za rok.

jaroslawinfo/nadeslane

najnowsze

Sezon 2023 w pełni – Arboretum Bolestraszyce

Arboretum w Bolestraszycach to piękne miejsce pełne roślin i wystaw. Pogoda sprzyja, więc warto je odwiedzić