czwartek, 28 września, 2023

Lipiec w Radawie

Zobacz też

Radawa, licznie odwiedzana w sezonie letnim przez mieszkańców Jarosławia, oferuje w czasie wakacji spore spektrum wydarzeń kulturalnych. W Gminnym Ośrodku Wypoczynku i Rekreacji w Radawie cyklicznie odbywają się imprezy: potańcówki w czwartki, kino plenerowe w piątki od godziny 21:00 (repertuar tutaj), w soboty występy z gwiazdami i dyskoteki, a w niedziele prezentacje zaprzyjaźnionych miast i gmin, zawody i turnieje sportowe.

Najbliższą imprezą jest Wieczór Folkowy odbywający się 6 lipca od godziny 19:00. Szczegóły tutaj.

Natomiast najgłośniejszym radawskim wydarzeniem będzie XXIX Międzynarodowy Zlot Motocyklowy w dniach 12-14 lipca, na którym wystąpią na którym wystąpią m.in. Wilki. Więcej tutaj.

Mieszkańców Jarosławia mogą zainteresować dwa bardzo istotne udogodnienia. Po pierwsze w czasie wakacji kursuje darmowy transport między Jarosławiem a Radawą. Codziennie wyjazd o 10:00 (w soboty i niedziele dodatkowo o 14:25), powrót o 20:40 (dodatkowo o 12:45). Wyjazd z Jarosławia z przystanku PKS na: ul. Poniatowskiego (na przeciw Policji), ul. Sikorskiego, ul. Tarnowskiego do Radawy – Ośrodek GOWiR. Powrót z Ośrodka GOWiR do Jarosławia na przystanek PKS na: ul. Świętego Ducha, ul. Poniatowskiego. Informacja na stronie Gminy Wiązownica tutaj.

Drugą ważną informacją jest możliwość uzyskania identyfikatora umożlwiającego darmowy wstęp na GOWiR dla właścicieli nieruchomości rekreacyjnych w Radawie. Dotąd taki przywilej obejmował tylko mieszkańców gminy Wiązownica. Informacja na stronie gminy – link.

Materiał TwojaTV o darmowych wejściach na GOWiR dla właścicieli nieruchomości w Radawie

najnowsze

Sezon 2023 w pełni – Arboretum Bolestraszyce

Arboretum w Bolestraszycach to piękne miejsce pełne roślin i wystaw. Pogoda sprzyja, więc warto je odwiedzić