środa, 28 lutego, 2024
Strona głównamainNadesłaneDieta trychologiczna – jaki ma wpływ na włosy?

Dieta trychologiczna – jaki ma wpływ na włosy?

Opublikowane

Dietoterapia trychologiczna jest procesem polegającym na zmianie nawyków żywieniowych oraz skoncentrowaniu się na dostarczeniu do mieszków włosowych wszelkich substancji odżywczych niezbędnych do powstania nowych włosów.

Dieta ma ogromne znaczenie w utrzymaniu ogólnego dobrego stanu zdrowia naszego organizmu. Dzięki spożywaniu jak najmniej przetworzonych produktów, opieraniu się na piramidzie żywienia oraz realizacji zapotrzebowania na makro- oraz mikroskładniki zawarte w normach żywieniowych, wspieramy funkcjonowanie naszego organizmu. Zachowanie homeostazy jest kluczowym elementem również w walce o zdrowe i piękne włosy.

Odpowiednie zbilansowanie mikro- oraz makroskładników w codziennym jadłospisie pacjenta trychologicznego jest istotną kwestią w momencie walki o porost włosów. Niezwykle ważne jest dostosowanie głównych zaleceń trychologicznych do obecnych zwyczajów żywieniowych pacjenta, a więc “skrojenie diety na miarę”, aby jej stosowanie nie tylko służyło pod względem poprawy stanu zdrowia włosów, ale również zgrało się z codziennym życiem pacjenta. Konieczna jest więc współpraca dietetyka oraz trychologa. – tłumaczy trycholog Anna Mackojć z Instytutu Trychologii

Każdy składnik dostarczany do naszego organizmu ma potencjalny wpływ na nasze zdrowie oraz włosy. Należy przede wszystkim unikać żywności przetworzonej bowiem wraz z dostarczeniem do organizmu związków prozapalnych, jak na przykład cukry proste czy nasycone kwasy tłuszczowe może również pojawić się problem nadwagi czy otyłości. Należy również wykluczać wszelkie alergeny pokarmowe oraz produkty nietolerowane przez pacjenta, gdyż ogólna reakcja wywołana alergią czy nadwrażliwością będzie miała wpływ na nasilenie się ogólnych stanów zapalnych w organizmie, co w konsekwencji może przejawiać się wypadaniem włosów oraz pogorszeniem ich jakości.

Jarosław na starych pocztówkachspot_img

Najnowsze na stronie

Szukając wspólnego mianownika….

To był dzień , kiedy nagle zgasły wszystkie reklamy na Times Square i Fifth...

Zanim przyjmiesz małego kotka do domu.

Światowy Dzień Kota obchodzony jest 17 lutego, ale dla miłośników kotów każdy dzień jest świętem. Koty przynoszą korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Przygarnięcie kota to początek długiej przygody i ważne jest, aby zapewnić mu najlepszy start. Przeczytaj jak to zrobić.

Jarosławska Droga Krzyżowa 2024

W piątek 16 lutego odbędzie się w Jarosławiu wspólna dla wszystkich parafii Droga Krzyżowa...

XXXIII Podkarpacki Festiwal Piosenki 

Zaproszenie do udziału w 33. edycji Podkarpackiego Festiwalu Piosenki "Śpiewaj razem z nami"! Organizowane...

Więcej

Zanim przyjmiesz małego kotka do domu.

Światowy Dzień Kota obchodzony jest 17 lutego, ale dla miłośników kotów każdy dzień jest świętem. Koty przynoszą korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Przygarnięcie kota to początek długiej przygody i ważne jest, aby zapewnić mu najlepszy start. Przeczytaj jak to zrobić.

Miłość i związki w Polsce: Najnowsze trendy i odkrycia

Najważniejsza dla Polaków w związku jest bliskość i docenianie drugiej osoby poprzez małe gesty....

Jak sztuczna inteligencja zmieni Święta Bożego Narodzenia

Coraz więcej osób w Święta Bożego Narodzenia zamiast tradycyjnego stołu w gronie bliższej i...