piątek, 19 kwietnia, 2024
SeoHost.pl
Strona głównamainBlogiAby było, jak było...

Aby było, jak było…

Opublikowane

Satyra - Aby było- Ivosse

Kiedy uczyliśmy się o rozbiorach Polski na lekcjach historii, każdy miał w głowie: „Jak Polacy mogli do tego dopuścić? A tu wystarczyło dożyć 2023 roku żeby ostatecznie to zrozumieć…” Tekst ten znalazłem na Facebooku i w zasadzie nic dodać nic ująć. Tłem dla tego tekstu była mapa na której trzy wrogie, zbrodnicze, brudne łapy rozdzierają naszą Ojczyznę. A pomagali im w tym nasi rodacy. i tak sprawa ma się do dzisiaj, czego świadkami jesteśmy choćby ostatnio na forum Unii. Co ci eurokraci tam wiedzą o naszym Powstaniu Listopadowym, którego 193 rocznicę właśnie obchodziliśmy? I o innych takich naszych zrywach wolnościowych?
Niestety, ale przemoc w polityce jest nieunikniona. Są też zwycięstwa niosące gorycz porażki, gorycz przegranej. Często bywa, że nic nie jest takie, jakie się wydaje; wzniosłe hasła mówiące o równości i braterstwie często niosą złowrogie treści. I tak w tle czasem wielkiej historii oraz tych małych historii narodów, rozgrywają się wielkie ludzkie dramaty. Żyjemy w rzeczywistości niezwykle złożonej po równo ze świata materialnego i świata ducha, a coraz bardziej lgniemy i dajemy się wciągnąć w materializm. My, Polacy nosimy w sobie w tym świecie, nosimy i dźwigamy ciężar naszej przeszłości, któremu jak mi się wydaje nie poddałby się nikt inny w tej naszej Europie. Wszelka tyrania ma żelazne łapy. Żyjąc między dobrem a złem przyszłość tego naszego świata jest znana, zatem czy to nasze życie ma sens?
A jednak mimo wszystko ….ma. Nie powinniśmy też zniechęcić się trudnościami, jakie dotknęły nas ostatnio. Osobiście wierzę, że wszystko się uładzi. Szybko zapomnimy kim byli, kim są i kim będą nadal nasi przeciwnicy. Nie należy tracić wiary w słuszność naszej służby i nadziei, że nadal będziemy swobodnie decydować o swym losie we własnym kraju.
Piszę te słowa na emigracji i przypomina mi się dzień sprzed wielu lat, kiedy nasi poprzednicy w Anglii składali żołnierską przysięgę wobec Boga, wobec swoich sztandarów wojskowych oraz grobów poległych Kolegów ślubowanie: „Zespoleni z całym Narodem, tak w Kraju jak i na obczyźnie, ślubujemy trwać nadal w walce o wolność Polski bez względu na warunki, w których przyjdzie nam żyć i działać…”

Jarosław na starych pocztówkachspot_img

Najnowsze na stronie

LXXVII nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Jarosławskiego

Porządek obrad LXXVII nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Jarosławskiego: 1. Otwarcie sesji. 2. Stwierdzenie prawomocności...

Niepubliczne Przedszkole Akademia Uśmiechu w Jarosławiu

https://www.youtube.com/watch?v=xNCcxvGzsIo Święta Zmartwychwstania - film z Niepublicznego Przedszkola Akademia Uśmiechu w Jarosławiu. POD24

Wiosenne zioła

Jakie są korzyści zdrowotne płynące ze spożywania wiosennych ziół takich jak pokrzywa, pędy sosny,...

Czy wielkanocne pyszności są odpowiednie dla psa i kota?

Wielkanoc to święto, które najczęściej spędzamy w gronie najbliższych, przy wspólnym stole, celebrując wspólny...

Więcej

Wiosenne zioła

Jakie są korzyści zdrowotne płynące ze spożywania wiosennych ziół takich jak pokrzywa, pędy sosny,...

Rządowe bunkry

Dwadzieścia kilometrów od Bonn, byłej "zastępczej" stolicy RFN, wybudowano w czasach zimnej wojny rządowy...

Blisko, blisko, coraz bliżej ….wiosna

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Ta meteorologiczna rozpoczęła się 1 marca. Data przyjęta przez...