czwartek, 8 czerwca, 2023
Strona głównamainBlogiZmartwychwstanie

Zmartwychwstanie

Opublikowane

Zastraszyć Kościół, ostatnio już zniszczyć świętość naszego papieża Jana Pawła II, co przypomina krwawe ślady w historii Francji, jaką był tamtejsza rewolucja. Wtedy wzburzony tłum ludu francuskiego atakował księży, biskupów i kościoły, niby to widząc w nich wcielenie zła oraz symbol znienawidzonego starego porządku, który powinien być obalony. Stare dzieje.
U nas zaczęło się od powstania ruchu zwolenników zabijania dzieci, a więc atakami na księży za ich występowanie w obronie życia. Tak więc aborcjoniści czynnie sprzeciwiali się obywatelskiemu programowi: „Zatrzymać aborcję”. Te ich hasła wykrzykiwane i wypisane na transparentach…. „Wolność, równość, aborcja”, „Aborcja dla każdego” czy „Aborcja wolna od sądów”, czy też inne, przemaszerowały ulicami wielu polskich miast. Wielkich masowych protestów nie było, nie polała się też krew, jak zapowiadano na wiecach. Ale pamiętamy ten „strajk ostrzegawczy w formie wiecu” pod siedzibą Ministerstwa Zdrowia, nade wszystko zaś wdarcie się aborcjonistów na teren Pałacu Arcybiskupiego, kiedy pod adresem przebywających tam duchownych padały wulgarne hasła: „Zrozum biskupie mamy cię w d…ie” albo „Hej klecho wyjdź po dobroci!” Nic dodać, nic ująć. Interweniowała policja, kiedy na budynek posypały się śnieżne kule, bo było to zimą. Zastraszyć Kościół, zniszczyć świętość papieża – Polaka. Zło jest głośne i zdarza się, że dobro bywa przekrzyczane.
Minęła 18 rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Największy z rodu Polaków. Mój ukochany Ojciec św. Krucjata zła jest atakiem na wolność i tożsamość naszego narodu. Raz jeszcze podniesiono rękę na katolicyzm. Chcą go odpiłować od narodu. Odpiłować od społeczeństwa największy autorytet XXI wieku. Zaplanowana akcja zatarcia światowych opinii o polskim Papieżu. Współczesna bolszewia w natarciu. Ich język nienawiści nosi znamiona szaleństwa, chyba już nieuleczalnego. Stan ich umysłów osiągnął już takie apogeum, że rzeczywiście człowiek może czuć się zagrożony. Jan Paweł II króluje w naszej pamięci żywy w Domu Ojca, bo był to szczególnie wyjątkowy pontyfikat.

Życzmy sobie błogosławionych Świąt Wielkanocnych, a zmartwychwstanie niech przyniesie nam nową wiarę, nadzieję i miłość, zaś blask chwały Bożej rozjaśni raz jeszcze mroki i rozjaśni wszystkie serca.


Dürer AlbrechtZmartwychwstanie chrystus.fineart24.pl

Najnowsze na stronie

Offroad w zgodzie z przyrodą – nowy kompleks do uprawiania sportów samochodowych w Polsce

Offroad to jazda pojazdem po nierównym terenie, takim jak piasek, żwir, koryta rzek, błoto, śnieg, skały i inne naturalne podłoża. Offroad może być uprawiany zarówno rekreacyjnie, jak i sportowo, z użyciem pojazdów specjalnie przystosowanych do tego celu. Jak to robić w zgodzie z przyrodą?

Muzyczne niespodzianki z Chórem i Orkiestrą ZPSM w Jarosławiu

"Muzyczne niespodzianki” - Chór i Orkiestra Państwowych Szkół Muzycznych II st. w Jarosławiu, pod kierownictwem Martyny Lasoty. Koncert, który jest częścią Muzycznych Debiutów, odbędzie się 3 czerwca 2023 roku, o godzinie 18.00 w Sali koncertowej ZPSM w Jarosławiu.

LXV sesja Rady Powiatu Jarosławskiego

Porządek obrad LXIII sesji Rady Powiatu Jarosławskiego, która odbyła się 29 maja 2023 roku, objął m.in uchwały zmieniające uchwałę budżetową na rok 2023.

80 Rocznica Zbrodni Wołyńskiej

13 czerwca Jarosław upamiętni ofiary zbrodni wołyńskiej do której doszło 80 lat temu. Stary Cmentarz, wtorek 13 czerwca, godzina 13.00.

Więcej

Właściwości czosnku niedźwiedziego

Jedną z najzdrowszych roślin jest czosnek niedźwiedzi. Ma wiele właściwości leczniczych, które mogą pomóc w poprawie zdrowia i samopoczucia.

Złowrogi dźwięk Trąby Jerychońskiej….

Warto w tych dniach rozpoczynającego się wielkiego postu poświęci chwilę czasu na nutkę refleksji...

Jarosław w nowym świetle? Przerabiania zdjęć za pomocą AI

Przerabianie fotografii na obrazy w stylu malarstwa za pomocą sztucznej inteligencji to praktyka, która...