niedziela, 10 grudnia, 2023
Strona głównamainBlogiZłowrogi dźwięk Trąby Jerychońskiej....

Złowrogi dźwięk Trąby Jerychońskiej….

Opublikowane

Karykatura do tekstu - Złowrogi dźwięk trąby jerychońskiej

Warto w tych dniach rozpoczynającego się wielkiego postu poświęci chwilę czasu na nutkę refleksji i zadumy nad tym naszym życiem. Popielec od wieków jest takim gestem przypomnienia o tym, że na tej naszej kulce ziemi nie ma niestety nic trwałego, że jesteśmy istotami ludzkimi, które z prochu powstały i w ten proch się obrócą. Jak nauczał nas Jezus, że w innej już postaci znów się odrodzimy. Dziwne, jak to się wszystko zapomina w biegu tego naszego życia. To nasze życie się zaczęło i ono trwało, byliśmy w nim zanurzeni i przyjdzie czas, kiedy będziemy musieli odejść.
I już odchodzą tam, za nitką tej naszej granicy, za sprawą bestialstwa Moskali. Z każdym dniem tracimy ludzką zdolność trzymania się nadziei za wszelką cenę. To, co tam się każdego dnia dzieje, porusza nasze serca. Coraz więcej obok ludzi, którzy daleko odchodzą myślami od tego, którzy mówią: To nie moja, nie nasza sprawa i to oni w końcu nie potrafią odnaleźć samych siebie. Świat stacza się w dół. Są na szczęście ludzie, którzy pragną podźwignąć to co upada, zwalczyć obojętność i milczenie. Walczą abyśmy jako ludzie nie byli daleko od siebie. Pragną abyśmy wszyscy wsłuchali się w głos, który jest w nas i nie zagłuszali go mową nienawiści i strachu. Koś chciałby rozerwać ten łańcuch ludzi dobrej woli mówiąc nam: Przestańcie! Przecież nic tak nie jednoczy ludzi jak śmierć….I nie przyjmowanie cierpienia drugiego człowieka, dzielenia jego bólu. Należy uzbroić własne ego w ochronny pancerz. Mój ulubiony pisarz, także poeta Kapuściński w wierszu „Cierpienie i wina” pisał: „Ścieżka Golgoty jest wąska, nie zmieści się dwoje ludzi i każdy musi iść sam…” Czy przyszło nam żyć w epoce potępionej? W czasach wyklętych? W innym wierszu pisał: „Czy trąba, której dźwięk miał wieścić dobrą nowinę, wydała złowrogi dźwięk? ” Cóż, należy lepiej się wsłuchać. Do wielu tych naszych codziennych spraw w pośpiechu dopisujemy znak minus. Dziś nie jesteśmy pewni samych siebie, a co mówić o drugim człowieku obok nas. to fakt, w naszym życiu kroczymy do własnej granicy, którą jest śmierć. A że tam za tą nitką granicy ludzie skazani są na gwałtowną, nagłą śmierć, cóż istniejemy na różne sposoby i nosimy w sobie słabość i jak z nią kroczyć pewnym krokiem? Jak wziąć na siebie dodatkowy ciężar? Bóg też patrzy i milczy, nic nie robi tylko patrzy….

Najnowsze na stronie

Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 w zimowej scenerii

Kilka zdjęć z Jarmarku Bożonarodzeniowego odbywającego się na jarosławskim Rynku. Zdjęcia wykonane wieczorem w...

Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii – koncert

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiegoz okazji Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii 12 grudnia 2023...

W oczekiwaniu na epilog – wernisaż wystawy w Małej Galerii

W dniu 07 12 2023 w Małej Galerii JOKiS odbył się wernisaż Teresy Ulmy...

Trudne warunki na drogach

Panująca obecnie aura powoduje trudne warunki na drogach. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy...

Więcej

Komu bije dzwon….

Cóż, stało się to, czego winniśmy się spodziewać, patrząc na "rozsypankę" partyjnych koligacji na...

Każdy głos na wagę naszej wolności….

…a zatem wszyscy idziemy na wybory w dniu 15 października. Osobiście patrząc z daleka...

Antypolonusi

"Wojna nie jest nigdy tak daleko, bo wojna jest zawsze...