środa, 29 maja, 2024
SeoHost.pl
Strona głównamainBlogiZłowrogi dźwięk Trąby Jerychońskiej....

Złowrogi dźwięk Trąby Jerychońskiej….

Opublikowane

Karykatura do tekstu - Złowrogi dźwięk trąby jerychońskiej

Warto w tych dniach rozpoczynającego się wielkiego postu poświęci chwilę czasu na nutkę refleksji i zadumy nad tym naszym życiem. Popielec od wieków jest takim gestem przypomnienia o tym, że na tej naszej kulce ziemi nie ma niestety nic trwałego, że jesteśmy istotami ludzkimi, które z prochu powstały i w ten proch się obrócą. Jak nauczał nas Jezus, że w innej już postaci znów się odrodzimy. Dziwne, jak to się wszystko zapomina w biegu tego naszego życia. To nasze życie się zaczęło i ono trwało, byliśmy w nim zanurzeni i przyjdzie czas, kiedy będziemy musieli odejść.
I już odchodzą tam, za nitką tej naszej granicy, za sprawą bestialstwa Moskali. Z każdym dniem tracimy ludzką zdolność trzymania się nadziei za wszelką cenę. To, co tam się każdego dnia dzieje, porusza nasze serca. Coraz więcej obok ludzi, którzy daleko odchodzą myślami od tego, którzy mówią: To nie moja, nie nasza sprawa i to oni w końcu nie potrafią odnaleźć samych siebie. Świat stacza się w dół. Są na szczęście ludzie, którzy pragną podźwignąć to co upada, zwalczyć obojętność i milczenie. Walczą abyśmy jako ludzie nie byli daleko od siebie. Pragną abyśmy wszyscy wsłuchali się w głos, który jest w nas i nie zagłuszali go mową nienawiści i strachu. Koś chciałby rozerwać ten łańcuch ludzi dobrej woli mówiąc nam: Przestańcie! Przecież nic tak nie jednoczy ludzi jak śmierć….I nie przyjmowanie cierpienia drugiego człowieka, dzielenia jego bólu. Należy uzbroić własne ego w ochronny pancerz. Mój ulubiony pisarz, także poeta Kapuściński w wierszu „Cierpienie i wina” pisał: „Ścieżka Golgoty jest wąska, nie zmieści się dwoje ludzi i każdy musi iść sam…” Czy przyszło nam żyć w epoce potępionej? W czasach wyklętych? W innym wierszu pisał: „Czy trąba, której dźwięk miał wieścić dobrą nowinę, wydała złowrogi dźwięk? ” Cóż, należy lepiej się wsłuchać. Do wielu tych naszych codziennych spraw w pośpiechu dopisujemy znak minus. Dziś nie jesteśmy pewni samych siebie, a co mówić o drugim człowieku obok nas. to fakt, w naszym życiu kroczymy do własnej granicy, którą jest śmierć. A że tam za tą nitką granicy ludzie skazani są na gwałtowną, nagłą śmierć, cóż istniejemy na różne sposoby i nosimy w sobie słabość i jak z nią kroczyć pewnym krokiem? Jak wziąć na siebie dodatkowy ciężar? Bóg też patrzy i milczy, nic nie robi tylko patrzy….

Jarosław na starych pocztówkachspot_img

Najnowsze na stronie

Pożyjemy zobaczymy…

Nawet w zniewolonym przez politykę oraz służby specjalne człowieku pozostaje nosicielem myśli wolnej. Jak...

Wiosenna Ochrona Oczu: dieta, okulary i innowacyjne metody

Wiosna to czas kiedy nasze oczy narażone są na większą ilość szkodliwych czynników. W...

Noc Zwiedzania Rynku – Jarosław 2024

Zapraszamy na wyjątkową Noc Zwiedzania Rynku w Jarosławiu, która odbędzie się 18 maja. To...

Edukacyjne Widowisko: Polacy, którzy Zmienili Świat

Biuro Niepodległa, Urząd Miasta Jarosławia oraz Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki zapraszają na bezpłatne,...

Więcej

Pożyjemy zobaczymy…

Nawet w zniewolonym przez politykę oraz służby specjalne człowieku pozostaje nosicielem myśli wolnej. Jak...

Katorżnicy

Ludzie mogą być bardziej okrutni niż zwierzęta, co widać w historii wojen i konfliktów, które przynoszą śmierć i zniszczenie. Historia wojen między Polską a Niemcami i Rosją jest długa i krwawa, z licznymi bitwami i zsyłkami, zwłaszcza w czasach caratu i stalinizmu. Liczba polskich ofiar zesłań na Sybir i innych represji jest ogromna, co świadczy o skali zaplanowanej zagłady przez reżimy rosyjskie.

Zbrodnia i kara

Zbrodnia i kara w międzynarodowej polityce od czasu do czasu znajduje swoje miejsce, posiada...