środa, 28 lutego, 2024
Strona głównamainBlogiWiosenne porządki

Wiosenne porządki

Opublikowane

W naszym mieście zmienia się ostatnimi czasy wygląd skwerów i trawników , trzeba przyznać, że na lepsze. Nowe nasadzenia, kolorowe kwiaty i podświetlenia na miejscach reprezentacyjnych, zadbane ogródki mieszkańców, niestety bywają od tego niechlubne wyjątki. Często przechodzę ulicą Pełkińską od strony rynku, idę i widzę nad dachami domów przede mną wieżę ratusza, a po prawej stronie – no właśnie zarośnięta krzakami skarpa oddzielająca chodnik od często odwiedzanego w sezonie wiosenno-jesiennym sklepu-ogrodu z sadzonkami. Krzaki berberysu z ostrymi kolcami wychodzą na teren chodnika, chwasty obeschnięte jeszcze z jesieni z nowymi już się rozrastającymi. W okresie zimowym trudno, nikt nie robi takich porządków, ale przyszła wiosna i oprócz tego, że na krzewach pojawiły się zielone pąki, a pod nimi pojawiły się fiołki to wygląd całości jest żałosny. Proszę pooglądać sobie na zdjęciu, które zrobiłam 2 tygodnie temu- nic się nie zmieniło na lepsze.
Intryguje mnie pytanie : Do kogo należy ten teren i dlaczego władze miasta, ewentualnie właściciele posesji są pozbawieni zmysłu estetycznego ( a może tak leniwi?) że tego nie widzą ?
Jest w naszym mieście trochę takich dziwnych miejsc, których nikt nie zauważa, wybory do rady miasta już za nami więc nie ma co się wysilać, ale proponowałabym radnym zrobić sobie czasem pieszy spacer po terenie swojej dzielnicy i odszukać takie i inne perełki, z którymi przy dobrej woli może dałoby się coś zrobić.
Od czasu, do czasu chętnie pomogę czysto społecznie.

Pełkińska - Jarosław
Jarosław na starych pocztówkachspot_img

Najnowsze na stronie

Szukając wspólnego mianownika….

To był dzień , kiedy nagle zgasły wszystkie reklamy na Times Square i Fifth...

Zanim przyjmiesz małego kotka do domu.

Światowy Dzień Kota obchodzony jest 17 lutego, ale dla miłośników kotów każdy dzień jest świętem. Koty przynoszą korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Przygarnięcie kota to początek długiej przygody i ważne jest, aby zapewnić mu najlepszy start. Przeczytaj jak to zrobić.

Jarosławska Droga Krzyżowa 2024

W piątek 16 lutego odbędzie się w Jarosławiu wspólna dla wszystkich parafii Droga Krzyżowa...

XXXIII Podkarpacki Festiwal Piosenki 

Zaproszenie do udziału w 33. edycji Podkarpackiego Festiwalu Piosenki "Śpiewaj razem z nami"! Organizowane...

Więcej

Szukając wspólnego mianownika….

To był dzień , kiedy nagle zgasły wszystkie reklamy na Times Square i Fifth...

Misja Jacka Kaczmarskiego

W Instytucie Literackim w Paryżu w roku 1983 ukazała się rozmiarowo mała książeczka (dla...

Czosnek – naturalny skarbiec zdrowia

Włączając czosnek do codziennej diety możemy spodziewać się wielu korzyści zdrowotnych. Poprawa pracy serca, pomoc przy problemach grzybiczych i zapobieganie zatruciom pokarmowym to tylko początek korzystnych właściwości czosnku.