czwartek, 23 maja, 2024
SeoHost.pl
Strona głównamainBlogiWiosenne porządki

Wiosenne porządki

Opublikowane

W naszym mieście zmienia się ostatnimi czasy wygląd skwerów i trawników , trzeba przyznać, że na lepsze. Nowe nasadzenia, kolorowe kwiaty i podświetlenia na miejscach reprezentacyjnych, zadbane ogródki mieszkańców, niestety bywają od tego niechlubne wyjątki. Często przechodzę ulicą Pełkińską od strony rynku, idę i widzę nad dachami domów przede mną wieżę ratusza, a po prawej stronie – no właśnie zarośnięta krzakami skarpa oddzielająca chodnik od często odwiedzanego w sezonie wiosenno-jesiennym sklepu-ogrodu z sadzonkami. Krzaki berberysu z ostrymi kolcami wychodzą na teren chodnika, chwasty obeschnięte jeszcze z jesieni z nowymi już się rozrastającymi. W okresie zimowym trudno, nikt nie robi takich porządków, ale przyszła wiosna i oprócz tego, że na krzewach pojawiły się zielone pąki, a pod nimi pojawiły się fiołki to wygląd całości jest żałosny. Proszę pooglądać sobie na zdjęciu, które zrobiłam 2 tygodnie temu- nic się nie zmieniło na lepsze.
Intryguje mnie pytanie : Do kogo należy ten teren i dlaczego władze miasta, ewentualnie właściciele posesji są pozbawieni zmysłu estetycznego ( a może tak leniwi?) że tego nie widzą ?
Jest w naszym mieście trochę takich dziwnych miejsc, których nikt nie zauważa, wybory do rady miasta już za nami więc nie ma co się wysilać, ale proponowałabym radnym zrobić sobie czasem pieszy spacer po terenie swojej dzielnicy i odszukać takie i inne perełki, z którymi przy dobrej woli może dałoby się coś zrobić.
Od czasu, do czasu chętnie pomogę czysto społecznie.

Pełkińska - Jarosław
Jarosław na starych pocztówkachspot_img

Najnowsze na stronie

Wiosenna Ochrona Oczu: dieta, okulary i innowacyjne metody

Wiosna to czas kiedy nasze oczy narażone są na większą ilość szkodliwych czynników. W...

Noc Zwiedzania Rynku – Jarosław 2024

Zapraszamy na wyjątkową Noc Zwiedzania Rynku w Jarosławiu, która odbędzie się 18 maja. To...

Edukacyjne Widowisko: Polacy, którzy Zmienili Świat

Biuro Niepodległa, Urząd Miasta Jarosławia oraz Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki zapraszają na bezpłatne,...

Modernizacja nawierzchni i infrastruktury drogowej w Jarosławiu

Władze gminy Jarosław planują przebudowę kolejnych dróg na terenie gminy. Inwestycje obejmują m.in. modernizację...

Więcej

Katorżnicy

Ludzie mogą być bardziej okrutni niż zwierzęta, co widać w historii wojen i konfliktów, które przynoszą śmierć i zniszczenie. Historia wojen między Polską a Niemcami i Rosją jest długa i krwawa, z licznymi bitwami i zsyłkami, zwłaszcza w czasach caratu i stalinizmu. Liczba polskich ofiar zesłań na Sybir i innych represji jest ogromna, co świadczy o skali zaplanowanej zagłady przez reżimy rosyjskie.

Zbrodnia i kara

Zbrodnia i kara w międzynarodowej polityce od czasu do czasu znajduje swoje miejsce, posiada...

Wiosenne zioła

Jakie są korzyści zdrowotne płynące ze spożywania wiosennych ziół takich jak pokrzywa, pędy sosny,...