niedziela, 21 kwietnia, 2024
SeoHost.pl
Strona głównamainBlogiWarzywa w ogrodzie

Warzywa w ogrodzie

Opublikowane

Wiosna zawitała już w pełni. Kwitną pierwsze drzewa i krzewy, ogrody zaczynają obfitować w kolory dzięki wiosennym kwiatom. Ten okres to najlepszy czas żeby pomyśleć o założeniu ogródka warzywnego. Czy to w ogrodzie czy na balkonie lub tarasie niedużym wysiłkiem można zapewnić sobie źródło witamin. Trzeba tylko wygospodarować trochę wolnej przestrzeni i poświęcić kilkanaście minut dziennie na pracę na świeżym powietrzu. Zaczynając uprawę teraz można oczekiwać zbiorów przez całe lato.

Na początku można zająć się roślinami, które są proste w uprawie,  szybko wyrosną lub będą długo plonować (lub jedno i drugie). Szybkie zbiory na pewno zapewni nam rzodkiewka i sałata uprawiana na cięte listki. 6 tygodni od wysiewu można też zbierać już młode marchewki lub szpinak. Zbyt wiele uwagi nie potrzebują długo plonujące cukinie, fasole lub buraki liściowe. Żeby całe lato cieszyć się własnymi warzywami, te szybko rosnące najlepiej siać w 2-3 tygodniowych odstępach (ciągle będziemy mieć nowe), a takie jak cukinia, czy fasola regularnie obrywać.

Wszystkie wymienione gatunki można wysiewać wprost do gruntu. Wystarczy mała grządka, a nawet duża donica, regularne podlewanie i odchwaszczanie by cieszyć się własnymi warzywami. Takie rozwiązanie daje również pewność, że wiemy co jemy 🙂 .

Jarosław na starych pocztówkachspot_img

Najnowsze na stronie

Zbrodnia i kara

Zbrodnia i kara w międzynarodowej polityce od czasu do czasu znajduje swoje miejsce, posiada...

LXXVII nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Jarosławskiego

Porządek obrad LXXVII nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Jarosławskiego: 1. Otwarcie sesji. 2. Stwierdzenie prawomocności...

Niepubliczne Przedszkole Akademia Uśmiechu w Jarosławiu

https://www.youtube.com/watch?v=xNCcxvGzsIo Święta Zmartwychwstania - film z Niepublicznego Przedszkola Akademia Uśmiechu w Jarosławiu. POD24

Wiosenne zioła

Jakie są korzyści zdrowotne płynące ze spożywania wiosennych ziół takich jak pokrzywa, pędy sosny,...

Więcej

Zbrodnia i kara

Zbrodnia i kara w międzynarodowej polityce od czasu do czasu znajduje swoje miejsce, posiada...

Wiosenne zioła

Jakie są korzyści zdrowotne płynące ze spożywania wiosennych ziół takich jak pokrzywa, pędy sosny,...

Rządowe bunkry

Dwadzieścia kilometrów od Bonn, byłej "zastępczej" stolicy RFN, wybudowano w czasach zimnej wojny rządowy...