niedziela, 10 grudnia, 2023
Strona głównamainBlogiUgrzęznąć w koleinach opozycyjnych dróg.....

Ugrzęznąć w koleinach opozycyjnych dróg…..

Opublikowane

Unia non-fiction - Ivosse

4 czerwca tj. w dniu porywczego wyczynu sił opozycyjnych jakim był ,marsz „milionów”, w wieczornym wydaniu wiadomości niemieckiej telewizji ARD, poświęcono temu wydarzeniu sporo miejsca zazwyczaj w 15-to minutowym programie łącznie z prognozą pogody. I trudno było znaleźć w tej relacji spokojnego, nie histeryzującego tonu z tą całą dziennikarską zaciętością bez ogłady z gorączką histeryzacji i wprost depresji. Oto maszeruje siła, która zmiecie obecny rząd, wystawiając mu rachunek. Parę dni wcześniej ohydne słowa wypowiedział niejaki Axel Grysczyk, naczelny redaktor niemieckiej gazety „HNA”. Jakie? „Jesteśmy totalnymi demokratami i rozp…limy Polskę”. Powtarzam tę informację za „Gazetą Polską„, której wywiadu udzielił Artur Klose z German Center of Modern. Owe brudne, cuchnące słowa przekleństw używane już nagminnie przez naszą opozycję spotwarzają, jest w nich histeryczna gorączka przed wyborami. Pisał w jednym ze swoich wierszy Ryszard Kapuściński, cytuję: „Znaleźć słowa czyste, które by pozwoliły bodaj na milimetr unieść się nad tym wszystkim…”. Nasz narodowy obowiązek wystawienia rachunku za działania włodarzy ZSRR mających popleczników w naszych rządach krajowych, też znał przeciwników wśród elit UE. Unia obarczyła nas odpowiedzialnością za naruszenie obowiązujących traktatów. Zatem będziemy znów sądzeni. Spada na nas ostatnio grad ciosów, które stają się wprost żenujące. Aby nie było dość unijni gracze powrócili ostatnio do sporu o działalność elektrowni w Turowie. To oczywiście odgrzewanie starego kotleta. I jeszcze jednoosobowy wyrok odnośnie uderzenia w polską rację stanu i nasz system bezpieczeństwa przy pomocy polskiej, zapewne zagorzałych zwolenników niemieckich lobbystów ekologicznych, mających obsesję na temat powstającej w naszym kraju konkurencji, która nie podoba się nie tylko obcym, ale też rodzimym, zaprzedanym siłom.
A zatem roz…limy Polskę. Po niemiecku to brzmi też groźnie: „Wir sind totale Antidemokraten! Und wir rammeln auch Polen nieder”. Reakcja naszej totalnej opozycji jest jak zwykle symptomatyczna. Przed wyborami jest to wyraźnie samobójcza postawa. Pożyjemy, zobaczymy…..

Najnowsze na stronie

Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 w zimowej scenerii

Kilka zdjęć z Jarmarku Bożonarodzeniowego odbywającego się na jarosławskim Rynku. Zdjęcia wykonane wieczorem w...

Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii – koncert

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiegoz okazji Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii 12 grudnia 2023...

W oczekiwaniu na epilog – wernisaż wystawy w Małej Galerii

W dniu 07 12 2023 w Małej Galerii JOKiS odbył się wernisaż Teresy Ulmy...

Trudne warunki na drogach

Panująca obecnie aura powoduje trudne warunki na drogach. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy...

Więcej

Komu bije dzwon….

Cóż, stało się to, czego winniśmy się spodziewać, patrząc na "rozsypankę" partyjnych koligacji na...

Każdy głos na wagę naszej wolności….

…a zatem wszyscy idziemy na wybory w dniu 15 października. Osobiście patrząc z daleka...

Antypolonusi

"Wojna nie jest nigdy tak daleko, bo wojna jest zawsze...