środa, 29 listopada, 2023
Strona głównamainBlogiTo (nie) nasza wojna.....

To (nie) nasza wojna…..

Opublikowane

Barbarzyńska wojna trwa już blisko rok i każdego dnia wracają do nas potworne obrazy zniszczeń dokonywanych przez uczniów samego belzebuba. Przeklęty Putin tamtego lutowego dnia 2022 roku podstępnie wbił Ukrainie nóż w plecy, okłamując śpiący świat, że to tylko ćwiczenia wojskowe. Świat stoi jak dotąd przed pytaniem, co dalej z tą wojną w Europie i w co gra z całym już prawie światem ta komunistyczna poczwara. Europa jako taka nie zważała na nasze ostrzeżenia co do Rosji, której polityka od wydarzeń 2014 roku, stawała się coraz bardziej nachalna i niebezpieczna. Po prezydencie Rosji Dmitriju Miedwiediewie, którego elity oraz salon III RP traktowały jako …..szczerego, inteligentnego liberała i demokratę. Takim miał być też Putin. Wcale nie trzeba było zbytniej inteligencji i wyczucia, by się zorientować, kim obaj byli i z kim mieliśmy do czynienia. Do cna psujące się od dobrobytu społeczeństwo Europy wierzyło, że nareszcie nastąpił koniec złej historii „wielikoj Rasyi” i czas zapomnieć owej historii, bo nic się w nowej historii tego kraju nie powtarza, a wszystko idzie ku nowemu. I poszło. Onufry Zagłoba na zdradę interesów Polski przez księcia Radziwiłła tak zareagował: „Bodaj diabeł duszę z ciebie wywlókł….zdrajco! zdrajco! Po trzykroć zdrajco!”
Putin bezpardonowo zaatakował Ukrainę i długo do tego się przygotowywał. Miał na początku tylko jednego sojusznika, Łukaszenkę, nie wspominając patriarchy moskiewskiego Cyryla. Dziś doczekał się innych sojuszników. też władających bronią atomową. Putin przestał zabijać słowami groźby, nikczemnie stosując zdalnie sterowane rakiety, bomby kasetowe zabronione traktatami. Putin na tyle zmienił Rosję i społeczeństwo, że statystycznie większość Rosjan wspiera zbójeckie działania swojego przywódcy wierząc, że unicestwi on nie tylko Ukrainę, ale też Polskę, ba cały świat. I co? I nic. te wszystkie sankcje, nakładane na Rosję, wydają się być jedną wielką „ściemą”, używając języka młodych. Traktowanie Rosji jak trędowatego, też nie skutkuje, bo wszystko to interesy. Putin zbija ogromne dochody za ropę i gaz. Niemieccy politycy przebierają nogami, żeby znów ruszyły wspólne interesy z Rosją. Zdaje się, że Europa, a może już cały świat dążą do tego, aby kosztem Ukrainy zakończyć tę wojnę nie zważając na sowiecką butę w planowaniu zbrodni, być może tym bardziej wymyślnym, niż ma to miejsce dotąd.
Absurdy europejskiej poprawności nie tyle śmieszą co przerażają. Zjawisko owej poprawności politycznej „wykociło” się w wielu krajach i społeczeństwach tak, że trudno z tym zjawiskiem walczyć. trwa to już całe 10-lecie i należałoby z tym walczyć może właśnie teraz. Naukowcy twierdzą, że jeżeli nadal będzie to trwać, zostaniemy pewnego dnia zamknięci w domu wariatów, wszyscy bez wyjątku, włącznie z przeciwnikami tego absurdu. Szykujmy więc sobie miejsca….

Najnowsze na stronie

Na czym polega aromaterapia?

Zapach odgrywa kluczową rolę w codziennym życiu. Może wspomagać zdrowie i poprawiać jakość funkcjonowania....

Wpływ sztucznego oświetlenia na wzrok.

Ze sztucznym oświetleniem w okresie jesienno – zimowym mamy do czynienia na co dzień....

LXXI sesja Rady Powiatu Jarosławskiego

Porządek obrad LXXI sesji Rady Powiatu Jarosławskiego: 1. Otwarcie sesji. 2. Stwierdzenie prawomocności obrad. 3....

Fundacja Świętego Mikołaja świętuje 25 lat

Według Fundacji Świętego Mikołaja prawdziwy Święty Mikołaj pomaga dzieciom każdego dnia, a nie tylko...

Więcej

Komu bije dzwon….

Cóż, stało się to, czego winniśmy się spodziewać, patrząc na "rozsypankę" partyjnych koligacji na...

Każdy głos na wagę naszej wolności….

…a zatem wszyscy idziemy na wybory w dniu 15 października. Osobiście patrząc z daleka...

Antypolonusi

"Wojna nie jest nigdy tak daleko, bo wojna jest zawsze...