niedziela, 1 października, 2023

Szaleńcza ucieczka kierowcy przez centrum Jarosławia

Zobacz też

Wczoraj około godz. 9 jarosławscy policjanci pełniący służbę na ul. 3-go Maja zauważyli peugeota jadącego pod prąd. Pojazd następnie najechał na linię podwójną ciągłą, po czym środkiem jezdni kierował się w stronę centrum miasta. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za tym samochodem, dając sygnały świetlne i dźwiękowe chcieli go zatrzymać. Kierowca peugeota zignorował sygnały i zaczął uciekać. W trakcie ucieczki złamał wiele przepisów ruchu drogowego: jechał z nadmierną prędkością, wyprzedzał na podwójnej ciągłej, uszkadzał prawidłowo jadące pojazdy, nie ustępował pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu, lawirował pomiędzy prawidłowo jadącymi pojazdami stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Około godz. 9:10, uciekinier został zatrzymany na parkingu ADM (Hotel Jarosław) w Jarosławiu przez właściciela lokalu, po tym gdy kierujący peugeotem wjeżdżając na parking uszkodził dwa stojące tam pojazdy. Mężczyzna został przejęty przez policjantów. Jak się okazało samochodem kierował 51-letni mieszkaniec Jarosławia. Mężczyzna był trzeźwy, został przewieziony do szpitala.  

Według wstępnych ustaleń mężczyzna przed szaleńczą jazdą na jednej ze stacji paliw zatankował paliwo i odjechał nie płacąc. W trakcie swojego rajdu spowodował 8 kolizji drogowych i popełnił szereg wykroczeń oraz przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej, za które grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.  

Źródło: KPP Jarosław

najnowsze

Sezon 2023 w pełni – Arboretum Bolestraszyce

Arboretum w Bolestraszycach to piękne miejsce pełne roślin i wystaw. Pogoda sprzyja, więc warto je odwiedzić