środa, 19 czerwca, 2024
SeoHost.pl
Strona głównamainW skrócieSzaleńcza ucieczka kierowcy przez centrum Jarosławia

Szaleńcza ucieczka kierowcy przez centrum Jarosławia

Opublikowane

Wczoraj około godz. 9 jarosławscy policjanci pełniący służbę na ul. 3-go Maja zauważyli peugeota jadącego pod prąd. Pojazd następnie najechał na linię podwójną ciągłą, po czym środkiem jezdni kierował się w stronę centrum miasta. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za tym samochodem, dając sygnały świetlne i dźwiękowe chcieli go zatrzymać. Kierowca peugeota zignorował sygnały i zaczął uciekać. W trakcie ucieczki złamał wiele przepisów ruchu drogowego: jechał z nadmierną prędkością, wyprzedzał na podwójnej ciągłej, uszkadzał prawidłowo jadące pojazdy, nie ustępował pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu, lawirował pomiędzy prawidłowo jadącymi pojazdami stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Około godz. 9:10, uciekinier został zatrzymany na parkingu ADM (Hotel Jarosław) w Jarosławiu przez właściciela lokalu, po tym gdy kierujący peugeotem wjeżdżając na parking uszkodził dwa stojące tam pojazdy. Mężczyzna został przejęty przez policjantów. Jak się okazało samochodem kierował 51-letni mieszkaniec Jarosławia. Mężczyzna był trzeźwy, został przewieziony do szpitala.  

Według wstępnych ustaleń mężczyzna przed szaleńczą jazdą na jednej ze stacji paliw zatankował paliwo i odjechał nie płacąc. W trakcie swojego rajdu spowodował 8 kolizji drogowych i popełnił szereg wykroczeń oraz przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej, za które grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.  

Źródło: KPP Jarosław

Jarosław na starych pocztówkachspot_img

Najnowsze na stronie

Dobro którego oczekujemy

Dwie Europy, ta zachodnia i środkowo wschodnia, tak sobie podobne i zarazem tak bardzo...

Pożyjemy zobaczymy…

Nawet w zniewolonym przez politykę oraz służby specjalne człowieku pozostaje nosicielem myśli wolnej. Jak...

Wiosenna Ochrona Oczu: dieta, okulary i innowacyjne metody

Wiosna to czas kiedy nasze oczy narażone są na większą ilość szkodliwych czynników. W...

Noc Zwiedzania Rynku – Jarosław 2024

Zapraszamy na wyjątkową Noc Zwiedzania Rynku w Jarosławiu, która odbędzie się 18 maja. To...

Więcej

Modernizacja nawierzchni i infrastruktury drogowej w Jarosławiu

Władze gminy Jarosław planują przebudowę kolejnych dróg na terenie gminy. Inwestycje obejmują m.in. modernizację...

Bezpieczne zakupy

Policja radzi: W okresie przedświątecznych zakupów ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności zarówno w sklepach stacjonarnych,...

Maszynista pociągu odkrył ciało na torach

Policja w Jarosławiu, pod nadzorem prokuratora, wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku, który miał miejsce wczoraj...