środa, 28 lutego, 2024
Strona głównamainW skrócieSzaleńcza ucieczka kierowcy przez centrum Jarosławia

Szaleńcza ucieczka kierowcy przez centrum Jarosławia

Opublikowane

Wczoraj około godz. 9 jarosławscy policjanci pełniący służbę na ul. 3-go Maja zauważyli peugeota jadącego pod prąd. Pojazd następnie najechał na linię podwójną ciągłą, po czym środkiem jezdni kierował się w stronę centrum miasta. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za tym samochodem, dając sygnały świetlne i dźwiękowe chcieli go zatrzymać. Kierowca peugeota zignorował sygnały i zaczął uciekać. W trakcie ucieczki złamał wiele przepisów ruchu drogowego: jechał z nadmierną prędkością, wyprzedzał na podwójnej ciągłej, uszkadzał prawidłowo jadące pojazdy, nie ustępował pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu, lawirował pomiędzy prawidłowo jadącymi pojazdami stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Około godz. 9:10, uciekinier został zatrzymany na parkingu ADM (Hotel Jarosław) w Jarosławiu przez właściciela lokalu, po tym gdy kierujący peugeotem wjeżdżając na parking uszkodził dwa stojące tam pojazdy. Mężczyzna został przejęty przez policjantów. Jak się okazało samochodem kierował 51-letni mieszkaniec Jarosławia. Mężczyzna był trzeźwy, został przewieziony do szpitala.  

Według wstępnych ustaleń mężczyzna przed szaleńczą jazdą na jednej ze stacji paliw zatankował paliwo i odjechał nie płacąc. W trakcie swojego rajdu spowodował 8 kolizji drogowych i popełnił szereg wykroczeń oraz przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej, za które grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.  

Źródło: KPP Jarosław

Jarosław na starych pocztówkachspot_img

Najnowsze na stronie

Szukając wspólnego mianownika….

To był dzień , kiedy nagle zgasły wszystkie reklamy na Times Square i Fifth...

Zanim przyjmiesz małego kotka do domu.

Światowy Dzień Kota obchodzony jest 17 lutego, ale dla miłośników kotów każdy dzień jest świętem. Koty przynoszą korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Przygarnięcie kota to początek długiej przygody i ważne jest, aby zapewnić mu najlepszy start. Przeczytaj jak to zrobić.

Jarosławska Droga Krzyżowa 2024

W piątek 16 lutego odbędzie się w Jarosławiu wspólna dla wszystkich parafii Droga Krzyżowa...

XXXIII Podkarpacki Festiwal Piosenki 

Zaproszenie do udziału w 33. edycji Podkarpackiego Festiwalu Piosenki "Śpiewaj razem z nami"! Organizowane...

Więcej

Maszynista pociągu odkrył ciało na torach

Policja w Jarosławiu, pod nadzorem prokuratora, wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku, który miał miejsce wczoraj...

Trudne warunki na drogach

Panująca obecnie aura powoduje trudne warunki na drogach. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy...

LXVII sesja Rady Powiatu Jarosławskiego

Porządek obrad LXVII sesji Rady Powiatu Jarosławskiego: 1. Otwarcie sesji. 2. Stwierdzenie prawomocności obrad....