poniedziałek, 2 października, 2023

Spotkanie z dr. Ewą Kurek – fotorelacja

Zobacz też

W dniu 19 maja br. w Ośrodku Kultury i Formacji Chrześcijańskiej w Jarosławiu gościła dr. Ewa Kurek, znana z odwagi i kompetencji badaczka historii stosunków polsko-żydowskich. Pani dr. Kurek przedstawiła przekrojowy zarys stosunków polsko-żydowskich w przeciągu dziejów ze szczególnym uwzględnieniem czasu ostatniej wojny. Potem odpowiadała na liczne pytania i podpisywała swoje książki.

Informacja o dr Ewie Kurek z Wikipedii

Ewa Kurek (ur. 24 listopada 1951 w Kielcach) – polska historyczka, scenarzystka, reżyserka i autorka książek o tematyce historycznej oraz żydowskiej. Jest badaczką stosunków polsko-żydowskich.
W latach 1971–1977 studiowała historię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w 1979 uzyskała tytuł magistra, a dziesięć lat później doktora. Była redaktorem i współwydawcą podziemnego „Biuletynu Informacyjnego NSZZ Solidarność FSC w Lublinie”, współpracowała z redakcją podziemnych „Spotkań” oraz polskimi i amerykańskimi redakcjami naukowymi i prasowymi. Wykładała na Toruńskiej Szkole Wyższej (stosunki międzynarodowe) i Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (politologia, pedagogika), była adiunktem w Wyższej Szkole Umiejętności w Kielcach (dziennikarstwo, socjologia). W ostatnim czasie współpracowała z TVP oraz wydawnictwami polskimi i zagranicznymi, m.in.: „Hippocrene Books” New York; „News of Polonia” – Kalifornia USA; „Gazeta Warszawska” – Polska; „Nowy Dziennik” – New York; „Orzeł Biały” – Boston; „Głos Polski” – Toronto, Kanada.

’jarosław informacje’

najnowsze

Sezon 2023 w pełni – Arboretum Bolestraszyce

Arboretum w Bolestraszycach to piękne miejsce pełne roślin i wystaw. Pogoda sprzyja, więc warto je odwiedzić